5.ua

На Львівщині кладовище наблизилося впритул то жителів міста Рудки [відео]

   

  Мар’яна Сороківська скаржиться, вода в криниці настільки забруднена, що її неможливо пити. Нарікає -  усе через те, що від її помешкання до міського кладовища – рукою подати.

  Мар’яна Сороківська: «В мене, наприклад,  вікно з дитячої  кімнати виходить прямо на цвинтар, ну страшно. Бо реально, дитина надивиться на то всьо, потім невідомо …знаєте…психіка…то дорослій людині важко сприйняти то всьо».

  У санепідемслужбі кажуть, за чинними нормами від кладовища до осель повинно бути не менше трьохсот метрів. Але в Рудках цвинтар розташований майже впритул до будинків.

  Леся Комарянська, начальник відділу здійснення держсанепіднагляду м. Самбора та Самбірського району ГУ Держсанепідслужби у Львівській області: «Цього року в нас проводились моніторингові дослідження з криниць води, де проживають діти до трьох років. І згідно з проведеними дослідженнями, вода по вулиці, яка прилягає до цвинтаря, не відповідає санітарним мікробіологічним нормам».

  Про це санепідемслужба відзвітувала Рудківській міській раді. Однак там розводять руками. Кажуть, цвинтарю вже близько двох сотень років. І його місце визначили ще задовго до того, як звели будинки поряд.

  Тарас Курило, міський голова: «Позрізували дерева, які там були дуже високі, там, де ще не було поховань. І на тому місці за тих шість років постепенно посувалися поховання. І тепер звичайно для тих людей, які бачили тільки чагарники і сміття,  почали могили бути. Десь ми ховати мусимо».

  Водночас міський голова обіцяє за два-три місяці облаштувати новий цвинтар на околиці міста. Вже й ділянку підшукали. Усі документи про оформлення кладовища готують на погодження.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  У Криму селяни живуть біля отрутохімікатів [відео]
  Наступний матеріал
  Уся Москва може відчути на собі наслідки заворушень у Бірюльово [відео]
  Теги: