На Луганщині літак помилково полив гербіцидами село (РЕПОРТАЖ)

  Знищити увесь врожай доведеться мешканцям села Зоринівка на Луганщині. Над їхніми садибами помилково розпилили гербіциди. Після цього у селі зіпсувалися рослини та почала гинути худоба. Самі ж мешканці скаржаться на головний біль та нудоту.
  Планер мав знищити бур`яни на полях одного з сусідніх фермерів. Натомість полив хімікатими півтисячне село - пілот не закрив кран, коли розвертався над населеним пунктом. Відтак, упродовж 5-ти днів люди вдихають отруйні пари. Селяни скаржаться, що за цей час їм навіть не розповіли: чим їх отруїли та як від цього рятуватися.

  Сергій Синій, мешканець с. Зоринівка:"Они здесь разворачивались через посёлок и был запах невиносимый от этой травки".

  Сергій Кравцов, мешканець с. Зоринівка: "Утром опрыскали: головокружение жжение в бронхах, у дочери кашель".

  Людмила Дудніч, фельдшер: "Обращались до 10. Сколько всего заболело не могу сказать т. к. сегодня у одного, завтра у другого. Насколько это опасно - у одного может отразиться в дислексии, у другого головная боль".

  На скарги селян медики з райцентру не приїхали. Натомість прибула комісія та запропонувала усім, хто почувається зле, поїхати до міста. Втім, люди відмовляються: більше, ніж за власне здоров`я вони переймаються господарством, що для більшості - єдиний спосіб погодувати сім`ю. Городи та худоба після гербіцидів стали гинути.

  Любов Капеловська, жителька с. Зоринівка: "Воно по стовбуру пропало, а потом корневую систему заражает. Ничего не будет".

  Хімікати розпилили на кілька квадратних кілометрів. Фахівці констатували: всі рослини у селі - отруйні. Тим часом збитки селян рахуватиме спеціальна комісія. Їх повинен буде виплатити фермер, поля якого і мали полити гербіцидами.

  Олена Нікітіна, начальник відділу управління агропромислового розвитку Міловської райдержадміністрації: "Если гебицид — то он уже повредил растение и через 21 день они погибнут. И естественно их нельзя есть".

  Сергій Данічко, сільський голова: "Будут приниматься меры может через хозяйство завозить еду, т. к. у нас торговли нету. Он признал вину сказал что будет всё восполнено".

  Втім більшість постраждалих таке вирішення справи не втішає. Селяни, а це головно люди похилого віку, кажуть: навіть якщо отримають нову картоплю та розсаду, то вдруге посадити їх не здужають.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.82Мб)
  Попередній матеріал
  Тимошенко: Конституційний суд блокує бюджет (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Ющенко знову скасував квоти на експорт олії
  Теги: