На Луганщині розслідують зникнення пам`ятника Шевченку

  У Стаханові вандали знищили пам`ятник Шевченку. Мідне погруддя поета зникло у ніч проти суботи. Місцеві мешканці в інциденті звинувачують байдужість влади — мовляв, пам`ятник Кобзареві чиновники встановили на околиці міста і залишили без нагляду.

  Пам`ятником Кобзареві, який простояв у Стаханові півстоліття, місцеві мешканці пишалися.

  Лідія Александрова, місцева мешканка: "Всё время обновляли, подкрашивали, кругом ухаживали. Хороший был, каждый праздник, мероприятия - люди приезжали".

  Зараз замість пам`ятника - розбитий постамент. На місці злочину - сліди того, як погруддя волокли асфальтом, та відбиток ноги невідомого. За версією правоохоронців, зловмисники викрали пам`ятник з метою наживи. Вони відразу обійшли пункти прийому металобрухту.

  Тетяна Погукай, речниця ГУ МВС України в Луганській області: "Поставлен памятник был в 1961 году, а в 1991 облицован медью. Сейчас милицией устанавливаются причастные лица".

  Пам`ятник Шевченкові стояв у малолюдному районі на околиці міста, тому і привабив крадіїв - вважають місцеві мешканці.  

  Зінаїда Денисова, місцева мешканка: "Утром вышли - нет памятника, власть наша виновата. Растащили бомжи, наркоманы, всё железо разворовали".

  Мешканці Стаханова взялися самотужки шукати вандалів. На місцевих інтернет-сайтах опублікували  інформацію про винагороду за пошуки зловмисника.  Крадіжка погруддя схвилювала і міських чиновників. Вони запевнили містян, що відновлять монумент. Утім, переносити його в інше місце не збираються.

  Емма Грицан, начальник управління культури м. Стаханов: "Восстановить на том месте, где был - проще и дешевле, стоить будет 80 тысяч. А перенос памятника - запрещён законом, если только это не чрезвычайная ситуация".

  Коли відновлять Кобзаря - стахановські чиновники прогнозувати не беруться. Кажуть, це залежатиме від фінансування. Тим часом, в обласному центрі хочуть встановити пам`ятник російській імператриці Катерині ІІ. На його спорудження піде, за різними оцінками, кілька мільйонів гривень.  

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  АМКУ оштрафував 8 підприємств за підвищення цін на гречку
  Наступний матеріал
  У Туреччині триває боротьба з наслідками землетрусу
  Теги: