5.ua

На Київщині триває вишкіл добровольців батальйону "Донбас"

  Батальйон "Донбас" набрав ще дві роти добровольців у Києві і став повноцінною бойовою частиною. На базі Національної гвардії вони проходять вишкіл і за деякий час стануть до оборони східних земель України.


  Нині добровольці батальйону "Донбас" навчаються влучно стріляти, воювати в умовах оточення, проходять психологічну підготовку. Більшість із них – уродженці Сходу та Півдня. Кажуть, прийшли воювати виключно з міркувань патріотизму. "Це наша земля і ми маємо вирішувати, чи пускати сюди когось, чи ні", – каже доброволець.

  Зараз набраний уже повний батальйон, а це – 460 бійців.

  Командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко оцінив свою частину так: "Уровень подготовки оцениваю – начальный у тех, кто не имеет военного опыта. У тех, кто воевал, у тех, кто служил – хороший. Сейчас упор делаем на подготовку наших внутренних инструкторов, и они – уже после того, как мы выдвинемся в Донецкую область – будут полностью заниматься с новенькими. То есть, пушечное мясо никому не нужно. Нужно, чтобы люди не умирали за Украину, а за нее жили".

  Щоб не вмирали, а жили їм потрібна сучасна зброя та оснащення. Наша знімальна група стала свідком, як представники православної церкви привезли десяток сучасних касок для добровольців. Гроші на це зібрані парафіянами.

  Душпастир каже: "Ми сподіваємось, що до цього долучаться інші церкви і їх кількість збільшиться. І чого ми так почали – ми збираємо якраз засоби захисту для того, щоб хлопцям зберегти життя, щоби вони повернулися живими".

  Бійці каскам радіють – кажуть, це німецькі, зручні та якісні. Такі наразі є тільки у батальйону "Донбас".

  У батальйоні вперше продемонстрували журналістам, що саме їм допомогло вийти з оточення терористів під час відомого зіткнення на півдні Донбасу. Це – кулемет Дегтярьова ДП-27, він був знайдений пошуковцями у лісах Донбасу. І ця модель реально брала участь у Другій світовій війні. Нині він стоїть на озброєнні батальйону "Донбас" і це був один з перших видів озброєння, який змусив терористів відступити. Старий, але надійний – говорить власник зброї. Все у кулемета працює, він тільки тільки трохи "втомлений" – довго у землі пролежав.

  Командир "Донбасу" Семен Семенченко сподівається, що війна на "Донбасі" завершиться якнайшвидше, і їхній батальйон почне наводити лад на Сході України. Каже: "Город освобождаем и одно подразделение остается в качестве милиции общественной безопасности. Потому что менты в Луганской и Донецкой области практически все предатели. Там есть нормальные патриоты, но их процентов 7. Ну и может кто-то захочет остаться служить военным там".

  За словами Семенченка, нині набір до лав батальйону завершений, але охочих вступити стає чимраз більше, і з керівництвом МВС ведуть перемови про створення вже другого батальйону.

  Дмитро Мороз, Ігор Селянинов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Донбас вирушили спецзагони тернопільської та хмельницької міліції
  Наступний матеріал
  Ціни на ліки в Україні можна знизити на 30% - Держцінінспекція