volynpost.com

Ціни на ліки в Україні можна знизити на 30% - Держцінінспекція

  Ціни на лікарські препарати в Україні можна знизити на 20-30% за рахунок проведення ефективної державної політики з боку уряду. Таку думку висловив голова Державної інспекції з контролю за цінами Олександр Кисельов, пише УНІАН.


  "Ціни знижуватимуться, тільки якщо держава втрутиться в систему ціноутворення. Якщо ви очікуєте, що курс 11 грн за долар приведе до впорядковування цін на ринку ліків – не чекайте, не приведе. Проте ефективна державна політика на фармацевтичному ринку може привести до зниження цін на ліки, як мінімум, на 20-30% навіть в умовах валютних проблем", - сказав він.

  Також Кисельов наголосив, що фармацевтичний ринок країни потрібно контролювати жорстко, а "ліберальна економіка до цін на ліки не має відношення, і мати не може".

  Голова Держцінінспекції пояснив, що причин для зростання цін на сьогодні в Україні декілька: стрибки валютного курсу, введення 7% ПДВ на імпорт ліків, а також корупція в галузі.

  "Наші фахівці прораховували, що приблизно 60-70% подорожчання – валютний курс. Друга за значущістю складова – валютні ризики. Імпортери закладають їх у ціну, тому що аптеки розраховуються з ними через 30 днів у гривні, а вони оплачують свої контракти в доларах. Це приблизно 10-15% загального подорожчання", - зазначив він. "Інше – спроба заробити в умовах політичної нестабільності, ослаблення держконтролю".

  Для стабілізації ситуації на фармринку Кисельов пропонує впровадити референтне ціноутворення на ліки, проект постанови про яке вже тривалий час розглядається, а також обов'язково ввести вимогу до підприємців про отримання висновку щодо економічної обгрунтованості ціни перед її декларуванням.

  "Станом на сьогодні, проект постанови про введення референтного ціноутворення заблоковано представниками фармринку, а про надання права Держцініснпекції проводити експертизи заявлених цін – Міністерству охорони здоров'я", - розповів він.

  Попередній матеріал
  На Київщині триває вишкіл добровольців батальйону "Донбас"
  Наступний матеріал
  На Донеччині терористи атакували прикордонників – триває бій
  Теги: