На Кіровоградщині український герб змінили на радянський

  Радянські символи повертаються, українські зникають. У селищі Голованівськ, що на Кіровоградщині, за рішенням місцевої ради на одному з пам`ятних знаків український державний герб - тризуб - змінили на радянський серп і молот. Тієї ж ночі там розтрощили бюст Шевченка. Відламали Кобзареві ніс та облили чорною фарбою. Останнє, за словами правоохоронців, скоїли вандали.

  Замість тризуба - союз серпа та молота. Український національний символ, що донедавна увінчував пам`ятний знак Голованівська, за ніч поступився місцем радянській державній емблемі. Одним з перших появу на монументі символу трудящих помітив місцевий священик. Коли вранці 3-го червня поспішав на службу до церкви. Здивуванню чоловіка не було меж.

  Отець Василій: "Ще при радянській владі тут був серп, потім він зник. Коли ж Україна стала самостійною, один чоловік запропонував вставити туди тризуб. І той тризуб так добре вписувався у те сонячко. А тепер таке враження, що або в когось ностальгія, або нас хочуть перевірити на вшивість - як люди будуть реагувати".

  Тієї ж ночі у Голованівську сплюндрували ще один монумент - пам`ятник великому Кобзареві. П`єдестал із цитатами з твору Шевченка на місці, а бюста поета наче й не було.

  Віталій Григорчук, місцевий мешканець: "Це з 2го на 3тє число зроблено. Ось який він був і подивіться зараз, у якому він стані. Це вандалізм".

  Доки мешканці шукають винуватців, місцева влада каже - немає жодної таємниці. Погруддя Кобзаря зняли на реставрацію. Над ним поглумилися вандали: відламали Шевченкові носа та пофарбували обличчя у чорний колір. А от тризуб, кажуть, демонтували з власної волі. Відповідне рішення місцеві депутати ухвалили на засіданні два тижні тому.  Втім, чим завинив народним обранцям українській герб, не пояснюють.

  Анатолій Маковей, голова селищної ради: "Депутати проголосували за серп і молот 22 травня. Ну по суті - там символіка благополуччя сім`ї".

  Кор.: "Як благополуччя сім`ї пов`язано із серпом та молотом радянським?"

  Анатолій Маковей, голова селищної ради: "..." [мовчить,- ред.]

  Михайло Крижановський, голова районної ради: "Я був присутній на засіданні. Аргументи депутатів були, що первоначаольно ця композиція архітектурна мала серп і молот. І є бажання повернутися до істоків його спорудження".

  Згідно із законом, який парламент ухвалив 4 червня, вчинення наруги над державними символами карається трьома роками за гратами. Утім правоохоронці не поспішають називати це злочином.  

  Міліця шукає лише вандалів, які поглумилися над бюстом Кобзаря. Зловмисникам загрожує до трьох років ув`язнення.

  Марія Коренюк, Рустам Ходжиєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Майже 160 людей загинули через холоднечу у Перу
  Наступний матеріал
  В Україні з`явився жіночий спецназ для VIP-персон
  Теги:
  Loading...