5.ua

На Київщині виявили зоопарк екс-міністра доходів і зборів

  Амурські тигри та карпатські бурі ведмеді – у хащах під Переяславом-Хмельницьким. У приватній садибі – облаштували справжній звіринець. Зоозахисники кажуть – тварини належали колишньому міністрові доходів і зборів Олександру Клименку, місце перебування якого натепер невідоме. Утім, таємничий господар про своїх підопічних не забуває.

  До приватної садиби, де утримують хижих звірів завітала еко-інспекція, щоби перевірити умови життя тварин. Із собою запросили журналістів. Охорона угіддя непроханих гостей за високий паркан пускає неохоче та групами – аби галаслива компанія не налякала хижаків.

  Охоронець: "Куди ви хочете пройти? До звірів?"

  Відвідувачі: "Да".

  Охоронець: "Ви зараз оці всі підете до звірів. Це дикі звірі. Вони зараз будуть стурбовані, якщо ви переживаєте за звірів".  

  Лісовою стежкою дістаємося клітки із амурськими тиграми – Чипом і Чапі. Наглядач розповідає: сюди хижаків привезли ще малюками з Ялтинського зоопарку. На яких умовах – не знає. Але, каже, за півтора року знайомства – смугасті стали йому як діти. До чоловіка горнуться, муркотять та дають почухати за вухом.

  Юрій Мельник, наглядач за тваринами: "Тигров кормлю один раз в день. Им хватает. Тигров – только одним мясом, перепелиными яйцами. И молоком".

  Поряд із тиграми мешкають карпатські бурі ведмеді. Тварини такому сусідству не проти – навіть намагаються поспілкуватися між собою.

  Мішу та Машу доставили сюди вже дорослими. Вони грайливі та охочі до відвідувачів. Годують клишоногих тричі на день. У меню – каша з м'ясом, овочі та фрукти.

  Журналіст: "Деньги откуда на корм?"

  Юрій Мельник, наглядач за тваринами: "Нам привозят продукты, а я только тут их фасую и кормлю".

  Журналіст: "А кто привозит?"

  Юрій Мельник, наглядач за тваринами: "Машина привозит".

  Журналіст: "То есть, вы не знаете откуда".

  Юрій Мельник, наглядач за тваринами: "А мне оно совсем не надо".

  Треба це знати екоінспекторам, адже тепер вони опікуватимуться подальшою долею хижаків. Кому належить звіринець – невідомо. Зоозахисники впевнені: це власність екс-міністра Клименка. Натомість, за словами охорони, на базу відпочинку, розташовану неподалік, приїздили різні гості.

  Охоронець: "Сюди приїжджав не тільки Клименко на відпочинок".

  Журналіст: "А хто ще?"

  Охоронець: "Кучма приїжджав".

  Тим часом, інспекторам знадобиться ретельно вивчити паспорти тварин, умови утримання та те, як вони опинилися на Київщині.

  Олександр Ілюшин, старший інспектор Державної екологічної інспекції у Київській області: "В першу чергу – поведінка тварин. Видно, що вони у задовільному стані. Щоб вилучити тварину звідси – потрібно, як мінімум, рішення суду".

  Втім, екоінспекція не виключає, що хижаки можуть залишитися на звичному місці назавжди – адже, констатують, умови їхнього утримання кращі, ніж у більшості вітчизняних зоопарків.

  Анна Грішина та Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Екс-заступника Захарченка і екс-чільника Внутрішніх військ оголосили у розшук
  Наступний матеріал
  До Верховної Ради внесли прапор Військово-морських сил України
  Теги:
  Loading...