На Херсонщині посилили охорону об’єктів водо- і енергопостачання

  На режимних об'єктах Херсонщини посилили заходи безпеки. Це Північнокримський канал, Каховська ГЕС та підстанція електричних мереж.


  На пункті пропуску Північнокримського каналу – величезний замок. Периметр довкола нього зміцнений, а ще тут заміновані поля. Стратегічний об'єкт цілодобово охороняють бійці батальйону територіальної оборони.

  Ця гідротехнічна споруда зрошує сільгоспугіддя Херсонщини. До Криму подача дніпровської води нині призупинена, тому тут не виключають ймовірності захоплення водного об'єкту російськими диверсантами.

  Посилена варта й на Каховській гідроелектростанції. Її охороняють бійці Національної гвардії та батальйону територіальної оборони. Укріплені блокпости й поблизу Каховського водосховища.

  Ще один стратегічний об’єкт – підстанція електричних мереж. Вона забезпечує Крим електроенергією більше, ніж на 80%.

  Завдяки Каховській електростанції на окупованому півострові й донині горить світло. Директор підприємства розповідає: для створення альтернативного джерела електроенергії необхідно до 10 років і мільярдні кошти.

  "Щоб ми забезпечували Крим, тоді треба захоплювати всі генеруючі: Запорізьку теплову і атомну електростанцію, Южноукраїнську. То це неможливо!" – вважає Дмитро Моцьо, директор Херсонських магістральних електричних мереж.

  Нову Каховку від адміністративної межі з окупованим півостровом відділяють трохи більше півсотні кілометрів, тому на всіх можливих напрямках, звідки можуть просочитися диверсанти, військові спільно з активістами продовжують будувати фортифікаційні споруди.

  Яніна Лєбєдєва, Сергій Тимчинський, Херсонська область, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Нові санкції ЄС проти Росії - детальніше
  Наступний матеріал
  Російські слідчі не мають жодного документа на підтвердження вини Надії Савченко