На Донеччині під загрозою руйнування багатоповерхівка [відео]

  У Краматорську на Донеччині під загрозою руйнування дев’ятиповерхівка. Понад 30 родин живуть у постійному страху за своє життя, у їхніх помешканнях лише за три останні місяці утворилися наскрізні тріщини. Однак у міськраді кажуть - приводів для хвилювання немає. І радять мешканцям ...утеплювати житло.

  Ірина Годяцька, мешканка будинку: "В этой комнате реально страшно находится, потому что постоянно страшный треск. То есть, помимо ветра и щелей. Постоянный треск и шелест осыпающихся материалов".

  Перші тріщини у помешканні Ірини з’явилися у серпні. Жінка бідкається - вони розширюються щодня. Тепер - через дірки у стіні видно вулицю. Маячки для визначення динаміки руху - розтріскуються за кілька годин.

  Ірина Годяцька, мешканка будинку: "Провода, электропроводка была натянута до такой степени, что просто лопнула. И часть комнат, которые находятся в кирпичной ставке обесточены. Т.е. в межпанельном пространстве оголенные концы. С улицы затекает вода – мы имеем короткое замыкание".

  Два дев’ятиповерхових панельних будинки на стику з’єднує цеглянА вставка, саме вона і почала рухатися. Тріщини пішли у 36 квартирах, кімнати яких розташовані у цій прибудові. Люди припускають - причиною деформацій могла стати стічна вода, що накопичується у підвалах будинку та руйнує фундамент.

  Микола Романенко, мешканець будинку: "Нужно убрать воды, которые попадают под фундамент. Вот выведена неправильно ливневая канализация она не должна идти под фундамент. Тоже самое с той стороны сток идет от дороги – сюда под дом идет".

  У мерії мешканцям видали документ, за яким - будинок був обстежений фахівцями профільного інституту, і ті не знайшли небезпечних відхилень від норми. Деформовані шви - чиновники порадили утеплити. Натомість в інтерв’ю "5 каналу" чільнкии міста заявили проектні роботи з обстеження будинку ще не почалися, адже необхідіні кошти - понад 35 тис. грн - ще не виділені. У мерії також запевнили - є усна домовленість із місцевим інститутом, архітектори почнуть обстеження вже наступного тижня.

  Андрій Безсонний, заступник Краматорського міського голови: "Данная вставка является обособленным конструктивом, которая не относится ни к одной, ни к другой части дома. Поэтому для того, чтобы сделать определенные заключения и выводы, а тем более начать работы по устранению движения этой вставки не обходимо взять заключение этого института. Там будут проведены все необходимые геологические исследования".

  Мешканці занепокоєні - якщо почнуться зливи та холоди, тріщини в будинку розширяться ще більше - і руйнування тоді не уникнути.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Працівники Національного художнього музею вимагають звільнити директора закладу
  Наступний матеріал
  Відсьогодні приватним охоронцям можна користуватися травматичною зброєю
  Теги: