Працівники Національного художнього музею вимагають звільнити директора закладу

  Усунути від роботи виконуючу обов`язків директора Національного художнього музею - Тетяну Міронову - вимагають працівники закладу. Музейники обурені тим, що тимчасова директорка негативно оцінює професійні якості колективу на сторінках свого блогу , але використовує культурну установу як майданчик для передвиборної агітації свого чоловіка.

  Світлана Цуркан, екскурсовод: "Давайте я трошки розкажу про сам музей. Цьому музею вже більше сотні років".

  Про Нормандію в живописі екскурсовод Світлана розказує з пов`язкою "протестую". Зняти її обіцяє лише тоді, коли усунуть із посади тимчасову директорку музею Тетяну Міронову. Гід скаржиться: вона та колеги - змушені проводити додаткові безплатні екскурсії, бо чоловік керівниці - мітить у парламентське крісло.

  Світлана Цуркан, екскурсовод (завідуюча науково-методичним сектором): "Всього близько двадцяти екскурсій фактично в рамках передвиборчої кампанії її чоловіка. Тобто вони оплачуються "Правом киян", яким керує Валерій Міронов, вони були нам в обов`язковому порядку нам запропоновані, щоб ми їх водили, навіть за рахунок будь-яких інших екскурсій. Ось саме вересень-жовтень, тобто до виборів".

  Тетяна Міронова, в.о. директора Національного художнього музею: "Ми ці питання обговорювати не будемо. Тому що школярі приходять уже напротязі півроку чи року. І школярі приходять з інших райнів, з інших шкіл. З районом заключені договори, контракти на обслуговування шкіл".

  Втім показати ці угоди виконуюча обов`язків відмовилась. Вона упевнена: підлеглі повстали, бо їм не сподобався її допис у блозі. Там тимчасова керівниця розповідає зокрема про свій внесок у впорядкування та розбудову музею.

  Данило Нікітін, завідувач відділу графіки: "Нас звинувачує пані Міронова у тихенькому розкраданні картин, у відсутності документації музейної належної для того, щоб зберігати картини. Я як хранитель графіки музею, як зберігач фондів, мушу сказати, що це не відповідає дійсності".

  Тетяна Міронова, в.о. директора Національного художнього музею: "Жодних звинувачень конкретних, на конкретних працівників там не прозвучало. Я виклала ситуацію, своє бачення тих справ у музеї, які я прийняла у квітні місяці".

  Музейників такі пояснення не влаштовують, вони образилися настільки, що вже і міністру написали скаргу. Кажуть: під відкритим листом підписалася половина працівників.
  Михайла Кулиняка - просять відсторонити Тетяну Міронову від виконання обов`язків, і призначити нового - постійного директора. Міністр - пообіцяв у ситуації розібратися.

  Михайло Кулиняк: "Завтра приїду, зустрінуся".

  Анастасія Бабенко, Ігор Коваленко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відзавтра приватним охоронцям дозволять користування травматичною зброєю
  Наступний матеріал
  На Донеччині під загрозою руйнування багатоповерхівка [відео]
  Теги: