На Донеччині люди мешкають у напівзруйнованих будинках [відео]

  І про житття простих українців. У напівзруйнованих будинках, призначених під знесення, мешкають більше десятка родин у Вуглегірську на Донеччині. У квартирах немає ані опалення, ані води. Нове житло людям обіцяють вже понад десять років.

  Євдокія Мірошниченко, мешканка аварійного будинку: "Дайте нам хоть по одной комнате, нет, все обещают".

  73 річна Євдокія Іванівна - уже не встає, а потурбуватися про жінку - нікому. У її під'ізді, крім неї, мешкає лише одна сусідка. Решта квартир триповерхівки - порожні.

  Євдокія Мірошниченко, мешканка аварійного будинку: "Кто умер, кто как. Кто ушел. Кто купил. У кого деньги есть тот купил".

  Будинок давно відключили від централізованого опалення та водопостачання. Тож мешканці аварійного будинку змушені набирати воду з колонки на вулиці. Щоправда, взимку вона замерзає.

  Надія Соболева,  мешканка аварійного будинку: "Идем отмораживаем его. Чтобы водичка, набираем. Живем пока с краником и то слава богу. Замерзает канализация. А что делать - у ведра, да и выливаем на улицу. Сейчас угля подсыплю".

  Сім триповерхових будинків по вулиці Експериментальній вважаються аварійними. Їх мешканців мали відселити ще понад 10 років тому. Але в кожному під'ізді будинків і досі  живуть щонайменше по дві родини. Залишилися ті, кому нема куди подітися.

  Надія Соболева, мешканка аварійного будинку: "Они ничего не обещают. Сколько я не обращалась в Жек. Они говорят, нет сейчас квартир. Ну, и в горисполком поехала Енакиевский, а там поставили на очередь, аж 400 какая-то. А я и говорю, зачем вы нас на очередь поставили, мы же на выселение".

  Микола Соболев, мешканець Вуглегірська: "Надежды нет, чтобы нас переселили. Я тоже ходил в горисполком, мне тоже сказали-пока живете там, пока и живите".

  Міські чиновники знають про умови, в яких мешкають жителі Вуглегірська. Проте зараз виправити ситуацію не можуть.

  Юрій Сильванський, перший заступник Єнакіівського міського голови: "В зависимости от того как будет подходить очередь, а они стоят на первоочередной очереди, люди будут обеспечены жильем. По закону есть жилищный кодекс. Если человек стоит с номером десять, то он никак не сможет получить раньше, чем человек, который стоит с номером пять, если они в пределах одной льготной очереди".

  У мерії пояснюють: нині квартирна черга в Єнакієвому сягає понад півтори тисячі, а нового житла в місті не будують. Тож коли дійде черга для людей з аварійних будинків - невідомо. Юлія Божко.

  Євген Гончаренко, Єнакієве, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Різдвяна подорож Санта Клауса продовжується
  Наступний матеріал
  11 дітей загинули внаслідок аварії у Китаї
  Теги:
  Loading...