На Донеччині голодують вихованці Маріупольського інтернату

  На Донеччині голодують вихованці Маріупольського інтернату. На їхнє харчування з міського бюджету виділяють рекордно малу суму. Медики кажуть - казенний раціон для дітей не відповідає медичним нормам. І заявляють про зростання хронічних захворювань, переважно шлунково-кишкового тракту серед вихованців.

  Сьогодні на обід: картопляний суп, пюре, шматочок курки, половинка огірка, компот і хліб. За місцевими міркам – це багате меню. Восьмикласниця Настя чергує у їдальні. Вона допомагає накривати на стіл. Каже, з`їдають усе, незважаючи на уподобання.

  Настя Болбат, учениця 8 класу: "Есть там у нас некоторые девочки – одни не любят кофе, одни не любят кашу. Многие кто не любит есть в столовой, но все равно – все доедают и едят".

  Сир і сметана на столі інтернатівців - нечасті гості. Адже на харчування одного учня з міського бюджету виділяють лише 17 з половиною гривень на день. Для порівняння - в середньому по області ця сума більша у два з половиною рази. Проте, міськи чиновники із цим не погоджуються.

  Зиновія Дмитрієва, начальник Маріупольського управління освіти: "В наших заведениях стоимость питания не самая низкая, наоборот самая высокая, если брать по городам Донецкой области". 

  На передбачені кошти - кухарю закладу доводиться вигадувати дуже економне меню.

  Ніна Нагорна, шеф-кухар Маріупольського дитячого інтернату №2.: "Птица чаще, из рыбы тоже, но это дороговато будет. Мы не можем дать рыбу порционно. . мы делаем из нее биточки, тефтели, там где будет меньше рыбы. Из мясных блюд тоже – фарш, Натуральные редко".

  Про недоїдання дітей свідчить медичне обстеження. Лікарі наголошують на зростанні хронічних захворювань серед вихованців інтернату.

  Володимир Перепелиця, лікар Маріупольського інтернату № 2: "Мы отмечаем достаточно высокую заболеваемость среди детей. Большая группа по кишечно-желудочным заболеваниям. Болезни желчевыводящих путей, язвенные болезни, и прочие". 

  Як наслідок, інтернатівці за фізичним розвитком відстають від своїх одноліток. 

  Сергій Семенчеков, вчитель фізкультури Маріупольського інтернату № 2: "Когда ездим на городские соревнования, участвуем в футболе, баскетболе. То, естественно по внешнему виду – те обгоняют, выше ростом, крепче мышцы вот этим они и отличаются".

  Міські чиновники про те, що діти живуть в проголодь - знають. Проте звернули увагу на фінансування закладу лише, коли одна дитина знепритомніла від голоду на урочистій лінійці. І пообіцяли переглянути кошторис закладу. У Маріупольському інтернаті №2 на утриманні держави перебувають понад 200 дітей із багатодітних та малозабезпечених родин. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь,  Донеччина "5 канал"

  Попередній матеріал
  Суд відхилив звернення жінки, яка зірвала стрічку Януковича
  Наступний матеріал
  Смертний вирок у контроверсійній справі мають виконати надвечір у США
  Теги: