5.ua

На Донеччині гірники погрожують оголосити голодування [відео]

   

  Запуск нового горизонту завглибшки понад один кілометр на Горлівській шахті імені Леніна - під загрозою зриву. Шахтопрохідники мали б закінчити підготовчі роботи до кінця року, проте нині вони - відмовляться спускатися під землю. До них готові долучитися й інші колеги. Пояснюють: зарплати не бачили вже майже півроку.

  Віктор Пономаренко, прохідник: «На транспорт надо, тормозки какие-то надо кушать. Не скажу, что сейчас падаем в обмороки, но ситуация с питанием не важная. Люди просто на гране срыва. Уже практически прекратили рабо тать».

  Роман Сергєєв, підземний електрослюсар: «У меня трое детей. Они голодные, есть хотят. Если бы не мои родители, я не знаю, как бы я выживал. Уже хоть на паперть выходи к церкви и попрошайничай, вот до этого довели нас».

  Більш як 10 з половиною мільйонів гривень заробітної плати шахтопрохідників зависли на рахунках казначейства. На підтвердження цього представники профспілок демонструють телеграми з Міністерства енергетики та вугільної промисловості. У них йдеться: кошти переказані. Проте, кажуть профспілчани, зароблене їм не віддають казначеї.

  Володимир Скороход, голова профспілкового комітету Горлівського шахтпрохідного управління: «Интересен ответ казначейства областного: мы не можем выделить средства, так как они поступают к нам в недостаточном количестве. Они, в первую очередь, выделяются на погашение защищенных статей расходов. А какая же защита у наших трудящихся, которые спускаются в шахты, но и тяжело работают?»

  Сергій Кіяшко, голова профспілкового комітету Макіївського шахтопрохідного управління: «Положение в этих коллективах очень напряженное. Я не помню в каком году, но было у нас, что тоже заработную плату не выплачивали и довели до такого отчаяния, что они даже сели в шахте, забастовку организовали в шахте. Я боюсь, как бы своим невниманием, наше правительство не довели людей опять до такого отчаяния».

  Натомість в обласному управлінні казначейства відмовляються від будь-яких коментарів. Тим часом, шахтобудівельні організації направили низку листів Президенту та Уряду з проханням не допустити соціального вибуху.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Горлівка, Донеччина, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Навальний не розуміє чому Путін міняє свої рішення
  Наступний матеріал
  У ПР із кандидатами на перевибори ще не визначилися [відео]
  Теги:
  Loading...