Микита Яровий 5.ua

На Дніпропетровщині прощались з командиром роти, загиблим на Світлодарській дузі

У такому молодому віці – 21 рік – боєць очолив очолив роту 54-ї механізованої бригади, яка тримала оборону в найгарячішій ділянці фронту

На Дніпропетровщині у селищі Меліоративне попрощалися з 21-річним бійцем Микитою Яровим. Командир третьої роти загинув на Світлодарській дузі 18 грудня від кулі ворожого снайпера. Кілька днів його вважали безвісти зниклим, передає "5 канал".

Як повідомляється, провести героя в останню путь прийшли сотні людей. "Я продовжую славні традиції українського війська", – такі слова говорив під час випуску найкращий курсант Львівської академії сухопутних військ Микита Яровий.

Після закінчення вишу новоспечений лейтенант підписав контракт і за три місяці очолив роту 54-ї механізованої бригади, яка тримає оборону на Світлодарській дузі.

"За три місяці не кожен може стати командиром роти. Це, я рахую, великі заслуги і насамперед це підтверджувало його лідерські якості як офіцера", – каже викладач академії Денис Мельников.

18 грудня на на Світлодарській дузі куля снайпера поцілила в 21-річного офіцера, коли він прикривав групу, яку повів у бій з терористами.

"Група, яка просувалася, аби захопити ліс, потрапила у засідку. Снайпер влучив у командира роти. Командир роти прикривав відхід групи та загинув там. Ми шукали його два дні, потім за допомоги радіоперехоплення стало відомо, що в Дебальцівському морзі перебуває командир роти та ще один боєць", – розповів заступник командира 54-ї механізованої бригади ЗСУ Олександр Васильковський.

Дивіться такожУ Дніпрі сотні людей прощалися з полеглим на Світлодарській дузі Андрієм "Сім'янином" Широковим

Тіла двох бійців вдалося повернути лише у неділю, 25 грудня. Микиту Ярового поховали на батьківщині у селищі Меліоративному на Дніпропетровщині. У молодшого офіцера залишилася вагітна дружина, мати і молодший брат.

"За такими офіцерами, як Микита Яровий, – майбутнє нашої української армії", – зазначив Юрій Смальчук, побратим загиблого Микити Ярового.

Ім‘я Микити Ярового викарбують на стелі героїв Національної академії сухопутних військ у Львові. У місті, де він отримав офіцерські погони і де він планував 20 січня обвінчатися.

 

Наталія Світлова, Марічка Кужик, Андрій Ковбаса, Євген Радін, "5 канал"

Попередній матеріал
"Підсумки року" для Нацгвардії: нові квартири, озброєння та плани на 2017 рік
Наступний матеріал
Справа Януковича: важливі свідчення дав екс-депутат Держдуми РФ

У Києві попрощалися із загиблим на Донбасі бійцем "Відьмаком"

У Дніпрі сотні людей прощалися з полеглим на Світлодарській дузі Андрієм "Сім'янином" Широковим

Як проводжали героїв: На Львівщині та Запоріжжі тисячі людей прощалися із загиблими в АТО бійцями

У Вінниці прощались з бійцем, що загинув в полоні бойовиків