5.ua

На Дніпропетровщині готуються приймати утікачів з Донбасу

  На 300 переселенців зі Слов'янська та Краматорська чекають у селі Волоське на Дніпропетровщині. Місцеву школу там переобладнали на своєрідний "перевальний пункт". Біженців зі Сходу України доправлятимуть групами. Перших шість десятків уже чекають найближчими днями. Утім, є й такі, які приїхали до Волоського своїм ходом.


  Першими поселенцями у Волоському стали пані Таїсія з правнуком із Слов’янська. Жінка розповідає – родичів за межами рідного міста не має, тож наважилась приїхати на Дніпропетровщину. У Слов’янську в неї залишилися ще син та онуки. Додзвонитись їм жінка не може.

  Центр допомоги для переселенців із Краматорська та Слов’янська у Волоській школі працюватиме усе літо. Чотири доби місцеві волонтери та адміністрація закладу готували приміщення для біженців. Тут є все необхідне для життя: їдальня, медпункт, пральня, та спальні, які облаштували у класах школи.

  Директор школи Руслан Топол розповів: під’єднано вже 6 пральних машинок, залишилась 7-ма, та 4 бойлери, щоб гаряча вода постійно була для душових.

  А на березі річки для дітей змайстрували майданчик. Крім того, тут організували кінотеатр просто неба. Для цього найбільшу стіну будівлі пофарбували у білий колір. Загалом, у волоській школі готові розмістити 300 біженців. Більшість із них – з дітьми. Людей із Слов’янська та Краматорська вивозять через "зелений коридор", який пролягає через Харківщину. Коли ж переселенці отримають першу необхідну допомогу, їм намагатимуться знайти ліпші умови для проживання. Місцевий священик Андрій Пінчук запевняє – особливу увагу звернуть на сім’ї з маленькими дітьми та інвалідами.

  У центрі допомоги біженцям кажуть: зараз їм не вистачає волонтерів і необхідних речей для переселенців – це здебільшого одяг та іграшки для дітей. А ще просять відгукнутися тих, хто готовий надати тимчасове житло для біженців.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Семенченко хоче створити третій добровольчий батальйон
  Наступний матеріал
  Львівська міліція готова до експерименту з реформування МВС