дохла риба
5 канал

На Чернігівщині заборонили купатися та рибалити в одній з річок

Стан водойми не відповідає низці показників

Міністерство екології України заборонило рибалити та купатися у річці Остер на Чернігівщині. Місцеві мешканці б'ють на сполох, адже у селищі неподалік водойми страшенний сморід, а сама річка повна мертвої риби. Як з'ясувалося, рівень кисню у воді менший за норму майже вдвічі, стан водойми не відповідає цілій низці показників.

Мешканець Козельця Анатолій Гуц називає те, що сталося з водоймою, екологічною катастрофою. "Вода чорна, така як зараз, піна, риба практично вся спливла, намагалася якось вижити", – коментує він побачене.

У Пушкарях, де також протікає Остер, днями заборонили купатися та рибалити. Для роз'яснень громада покликала сільського голову на головну площу.

Скрипчинський сільський голова Сергій Гатченко стверджує: "Було попереджено нас з районної державної адміністрації про те, що в річці є якісь викиди. Тому було терміново прийнято рішення, скликано депутатів, розклеїли оголошення – якась невідома речовина знаходиться у воді".

Місцеві мешканці жаліються, що на вулиці відчутний страшенний сморід, деякі селяни вже поскаржилися на погіршення самопочуття.

"У п'ятницю ми купалися в річці цілий день, він (онук – 5.ua) себе почував дуже, дуже добре… Водички, видно, наковтався трошки, а вночі всю ніч – температура. Ранком ми швиденько викликали "швидку", – каже мешканка Пушкарів Любов Коремба.

Чи стало зле дитині через річкову воду, лікарі казати не беруться. Нині ж хлопчику краще, але до води його бабуся й близько не підпускає. І не дарма, кажуть у місцевій СЕС.

"Не відповідає це органолептіка – вода була в нас синьо-зелена, глінистий характер був із значним осадом, підвищеної каламутності, кольоровість у неї була перевищена у 2 рази, і вміст зважених речовин – це те, що плаває в воді, воно перевищувало норму у 39 разів. Розчинений кисень, а це основний показник, був менше норми в півтора рази", – зазначила в.о. завідувача Козелецького відділу Чернігівського лабораторного центру санітарно-епідеміологічної служби Людмила Бригінець.

Водночас, що спричинило забруднення води – не знають ані в місцевій СЕС, ані в райдержадміністрації. Там створили комісію і щодня досліджують зразки. На результати фахівців чекають у поліції. Правоохоронці вже відкрили відповідне провадження.

Забруднення річки може стати проблемою не лише мешканців Чернігівщини. За словами Гуца, що мешкає у Козельці, "ця річка (Остер – 5.ua) впадає через 20 кілометрів звідси в Десну, а Десна - нижче по течії. Там стоїть водозабор "Київводоканала". От кияни незабаром будуть цю воду пити".

Столичні чиновники тим часом запевняють, загрози забруднення питної води у Києві немає. На Деснянській водопровідній станції щогодини контролюють якість.

Ксенія Дворнікова, Ганна Кудрявцева, 5 канал.

Попередній матеріал
Лисенко: Мінометні обстріли з боку окупантів відбулися в усіх гарячих точках
Наступний матеріал
ГУР: до Новоазовська прибув "шанований у Кремлі" генерал-лейтенант ЗС Росії

Рівень забруднення повітря в Києві істотно знизився завдяки зміні напрямку вітру - санепідслужба

"Київводоканалі": Відключень води у спеку більше не буде

Київодоканал заявляє, що можна пити воду з-під крану і не боятися

Отруєння в Ізмаїлі: багатодітним сім'ям та пенсіонерам питну воду безплатно доставляють додому