лебеді на Буковині 5 канал

На Буковині десятки лебедів загинули від пташиного грипу: в регіоні оголошено карантин

Фахівці Держпродспоживслужби впевнені, що пташиний грип не місцевого походження

Околиці села Чорторий на Буковині оголосили карантинною територією. На тамтешньому озері пташиний грип скосив два десятки лебедів, які щорічно там зимували. Експертиза підтвердила вірус, тож туристам, які облюбували озеро, заборонили тепер до нього наближатися, попереджає "5 канал".

Як стало відомо, перших мертвих лебедів знайшли на озері жителі Чорториї два дні тому. Вмирали пернаті і наступними днями. Загалом загинули вже 24 птаха.

Експертизи підтвердили, що лебеді-шипуни підхопили пташиний грип. Ветеринари одразу заборонили проїзд до озера туристам, які приходять сюди помилуватися краєвидами. "Було підтверджено, що є грип птиці. Виставили поліцейський пост при в’їзді на озеро", – зазначив керівник управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк.

Місцевих, які мешкають у трикілометровій зоні навколо озера, просять не випускати домашню птицю на вулицю, щоб уникнути поширення вірусу. А от самі місцеві скаржаться – якби озеро почистили, лебеді б не гинули.

"Щоб вони не здихали, треба прочистити став. Вода не протікає і стоїть брудна", – бідкається мешканець Чорториї Іван.

Натомість, фахівці Держпродспоживслужби впевнені, що пташиний грип не місцевого походження, його занесли перелітні лебеді. "Пташиний грип у лебедів був виділений у Херсонській області, є також він в Австрії, Німеччині. Тут лебеді відлітають та прилітають, тому, звідкіля саме цей вірус – встановити не можемо", – зазначили у Держспоживслужбі.

За місцевими свійськими птахами ветеринари встановили спостереження. Поки що хворих не виявили ані на озері, ані в сільських господарствах.

Як відомо, в листопаді 2016 року вперше за 8 років в Україні зафіксували випадок пташиного грипу.

Майя Гуменна, Михайло Антонюк, Чернівецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Коли Різдво - це не тільки Олів'є": як в Одесі вертаються до витоків новорічних свят
Наступний матеріал
Посол України в Канаді розповів, що буде з останками письменника Олександра Олеся
Теги:
Loading...

Вперше за 8 років в Україні зафіксували випадок пташиного грипу

Україна обмежила імпорт птиці з Австрії та Німеччини через загрозу "пташиного грипу"