На Батьківщину повернулася українка, яку засудили до страти в Таїланді

  Українка, яка була за крок до смертної кари в Таїланді - повернулася на батьківщину. Вікторію Мамонтову спочатку засудили дол найвищої міри покарання. Потім завдяки зусиллям адвокатів вирок пом`якшили. За зберігання наркотиків їй дали 33 роки в`язниці. Там вона пробула 8. У липні король Таїланду жінку помилував. Цьому передували тривалі переговори з українською владою. Особисто із монархом на цю тему спілкувався Президент Ющенко. Свою роль зіграло і те, що засуджена так і не визнала провини.
  Роман Сухан, 5 канал: "Звільнена з Таїланду Вікторія Мамонтова повернулася із Таїланду ще у вівторок. Але журналісти її тоді так і не побачили. Одразу з аеропорту її забрали представники уповноваженої з прав людини. Омбудсмен в той час саме перебувала за кордоном. А оскільки вона особисто хотіла похвалитися звільненням українки. То Мамонтову журналістам показали лише сьогодні".

  Її доля наче з голівудського фільму. У звичайної туристки знайшли велику партію наркотиків. За словами Вікторії один знайомий африканець залишив у її помешканні рюкзак і попросив вивезти з Таїланду. Пізніше у подвійному дні жінка виявила більше кілограма героїну. Перевозити таку знахідку Вікторія відмовилася і наркотики сховала. Але не надто ретельно - поліція все знайшла, українці винесли смертельний вирок і помістили до в`язниці. Звинувачення у контрабанді наркотиків Вікторія весь час не визнавала. Але каже навіть якби була винною свою провину повністю спокутала.

  До свого звільнення Мамонтова відсиділа майже 9 років. Смертну кару спочатку замінили 33-ма рокамии тюрми. Потім по амністії кілька разів зменшували вердикт. Але навіть після того мала б сидіти щонайменше до 2025 року. 2 роки тому помилувати українку у Таїландського короля попросив український Президент. Король відреагував лише тепер.

  В Україні Мамонтовій подарували банк меду - щоб життя було солодше. А ще вдома нарешті досхочу наїлася борщу. Повертатися до Таїланду Вікторії заборонили, але вона і сама не має бажання. Все що могла отримати від Таїланду - отримала: закінчила курси таїландського масажу, навчилася краще малювати та досконало вивчила тайську мову.

  Роман Сухан, Василь Мартищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.63Мб)
  Попередній матеріал
  Бранці "Аріани" перебувають в жахливих умовах утримання
  Наступний матеріал
  Кандидатів у Президенти закликали не спекулювати на тему Євро-2012
  Теги:
  Loading...