Аеропорт, туристи
Аеропорт, туристи 5 канал

МЗС пропонує переглянути критерії українських списків "червоних" та "зелених" країн

  Читайте по-русски
  Питання вже обговорювалося з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим

  У МЗС України пропонують переглянути критерії, за якими інші держави відносять до "червоного" або "зеленого" списків щодо поширення коронавірусу. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Сегодня".

  "Нам потрібно скорегувати критерії, згідно з якими ми відносимо країну до тієї чи іншої категорії, щоб цей список був більш об'єктивний і більше відповідав реальності, яка існує в Україні. Тому що у нас ситуація з цифрами, на жаль, погіршується", – наголосив Кулеба.

  І додав: "Ми, як і ЄС, теж повинні прив'язатися не до конкретної цифри, яка завтра вже може бути не актуальною, а до критеріїв. Наприклад, якщо в країні "Х" показник хворих на 100 тис. населення більший, ніж в Україні, тоді вона відноситься до "червоної" зони, а не писати, що будь-яка країна, в якій більше 40 хворих на 100 тис. населення, автоматично потрапляє в "червоний" список", – зазначив Дмитро Кулеба.

  Такий підхід, пояснює він, створює ситуацію, коли країни несправедливо опиняються в "червоному" списку, а українці після повернення звідти зобов'язані самоізолюватися, хоча фактично ситуація з коронавірусом там може бути не гірша, ніж в Україні.

  Дмитро Кулеба зазначив, що минулої середи, 8 липня, питання вже обговорювалося з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим і "є сподівання, що критерії скорегують найближчим часом".

  Нагадаємо, в Україні станом на 13 липня кількість медичних працівників, у яких був підтверджений COVID-19, становить 7425, за останню добу коронавірус виявили у 68 медпрацівників. Загалом за весь час пандемії захворіли 54 133 людини.

   

  Попередній матеріал
  Ситуація з COVID-19: Кулеба оцінив, чи може Україна потрапити в "зелений список" ЄС з 14 липня
  Наступний матеріал
  Терористи розблокували пропуск через КПВВ на Донбасі – у ДПСУ нагадали умови перетину
  Loading...

  Прийом громадян відновили 40 посольств і консульств України – МЗС

  У МЗС розповіли, скільки українців лікуються від COVID-19 за кордоном і скільки померли

  За кордоном понад 60 українців побороли коронавірусну хворобу – МЗС

  У МЗС пояснили, як українці можуть виїхати за кордон

  Виселення, безгрошів'я і голод: українці застрягли на Балі і просять допомоги

  Застрягли в Індії: історії українських туристів, які не можуть повернутися додому через COVID-19