Донбас – Україна
Донбас – Україна ukr.media

Мир на Донбасі силовим шляхом чи компроміси? – результати опитування

Громадська думка була зібрана фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова в усіх регіонах України (крім окупованих)

Українські громадські активісти та аналітики висловилися щодо законопроекту про деокупацію Донбасу. На їхню думку, наразі документ недопрацьований, не містить чіткого плану щодо повернення територій та має багато ризиків.

"Правозахисні організації та експерти виступають з вимогою відправлення цього законопроекту на повторне друге читання. На сьогодні він не містить жодного слова про реінтеграцію і жодного плану такої реінтеграції. Законопроект, поданий до першого читання, був значно кращий, ніж той текст, який зараз є після доопрацюваня", – заявила голова правління ГО "Восток-СОС" Олександра Дворецька.

Крім того, експерти оприлюднили результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова. Його провели в грудні в усіх регіонах України, крім окупованих територій, опитали понад 2 тис. респондентів. Так, ідею встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують 18% населення України. Водночас, стільки ж згодні на "мир за будь-яку ціну". І майже половина – 49% українців – вважають, що заради миру треба йти на компроміси, але не на всі. Готовність йти на будь-які компроміси висловили 30,5%.

Найбільш неприйнятним для українців виявилося проведення виборів на Донбасі на умовах бойовиків та повна амністія учасників незаконних збройних формувань. Не здобули підтримки серед українців й ідеї формування місцевої поліції, судів та прокуратури на Донбасі з винятково місцевих представників та надання російській мові статусу другої державної. Щодо заходів, які сприятимуть миру, опитані підтримали санкції ЄС та США проти Росії, запровадження миротворців ООН, зміцнення Збройних сил та проведення операцій зі звільнення окупованих територій.

Детальніше про результати опитування можна прочитати на сторінці Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Дивіться також фотогалерею:

Три роки потому: як Краматорськ, Слов'янськ, Бахмут святкують річницю звільнення від окупації – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Підірвався у бронемашині: Кіровоградщина попрощалася з бійцем 57-ї мотопіхотної бригади
Наступний матеріал
Справа Баранова: армієць розповів, як переманювали військових ЗСУ в Криму
Loading...