5 канал

Ми спочатку призначимо нового міністра економіки, і побачимо, наскільки він зможе боротися з корупцією - Вишлінський

Абромавичус хоче довести процес конкурсного набору керівників держпідприємств до певного завершення

З великих конкурсів заблоковано тільки "Центренерго". Про це в ефірі "5 каналу" повідомив виконавчий директор центру економічної стратегії і позаштатний радник Айвараса Абромавичуса Гліб Вишлінський .

Ведучий попросив його прокоментувати пост журналіста Дениса Бігуса, в якому він написав: "Про кадровий голод... Ярослав Дубневич - не просто нардеп, а голова транспортного комітету. Його помічник Василь - не просто помічник нардепа, а головний інженер..., хто б міг подумати - департаменту шляхів УЗ. А помічник Едуард - заступник головного закупівельника УЗ. А замначдепартамента матеріальних ресурсів УЗ Таїса - Бизнеспартнер юриста Дубневичів. Ну ви зрозуміли - тяжкою працею, неймовірним завзяттям і лютим везінням так виходить".

Вишлінський заявив: "По Дубневичу ми маємо повернутися назад. Навіщо Айварас, який подав у відставку, який допрацьовує дні, чому він вийшов на брифінг з цією заявою? Його ідея полягала в тому, щоб довести цей процес конкурсного набору керівників держпідприємств, бо це одне з двох головних джерел політичної корупції в Україні. Держпідприємства і ДФС… Щодо державних підприємств є два рішення. Перше рішення – приватизація, друге рішення – щодо підприємств, які зараз не йдуть на приватизацію - "Укрпошта", "Укрзалізниця", то потрібен був цей конкурсний відбір. По "Укрзалізниці" та "Електроважмашу" - це іноземці, тобто очевидно, що він ніяк не пов'язаний з Дубневичем, і по "Укрпошті" - це українець, але який досить довго працював за кордоном… Тобто процес був прозорим".

Він також додав, що це буде великим тестом для прем'єра, якщо його все ж таки оберуть, залишиться результат цієї роботи конкурсного комітету, "чи ми знову будемо заповнювати цю шахматку, де були розписані всі фінансові показники всіх державних підприємств, на потоки яких потрібно було сідати для забезпечення своїх політичних сил. А потім відповідно до цих потоків разом із міністерствами і відбувалися формування влади в Україні".  

На запитання ведучого, чи після того як поміняється міністр, новопризначені керівники на держпідприємствах зможуть поламати всі ці схеми, Вишлівський відповів: "Це перший крок. Ми спочатку призначимо нову людину, потім побачимо, наскільки  вона зможе боротися. В нас є дуже гарний приклад Коболєва і Вітренка в "Нафтогазі". Ці люди мало того, що провели країну крізь реформи газового ринку, позбавилися від залежності від Росії, але не влипли в жоден корупційний скандал". 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше, 12 квітня 2016 року, головою правління "Укрзалізниці" призначили поляка - лідера рок-гурту.

Попередній матеріал
У Києві чоловік зі зброєю пограбував банк
Наступний матеріал
Біля кордону з Фінляндією затримали трьох російських солдатів, підозрюваних у вбивстві медсестер
Теги:
Loading...
Абромавичус: На посаду гендиректора "Укрзалізниці" претендує 31 кандидат, із них вісім іноземців

Абромавичус: На посаду гендиректора "Укрзалізниці" претендує 31 кандидат, із них вісім іноземців

Кабмін призначив нового тимчасового чільника правління "Укрзалізниці"

Кабмін призначив нового тимчасового чільника правління "Укрзалізниці"

На великодні й травневі свята "Укрзалізниця" запустить додаткові потяги

На великодні й травневі свята "Укрзалізниця" запустить додаткові потяги

"Укрзалізниця" з  1 березня збирається підняти тарифи на вантажні перевезення

"Укрзалізниця" з 1 березня збирається підняти тарифи на вантажні перевезення

В Антикорупційному бюро перевіряють Гонтареву та Труханова

В Антикорупційному бюро перевіряють Гонтареву та Труханова

5 канал - трансляція наживо