Музей Брежнєва хочуть зробити у Дніпродзержинську

    Музей Леоніда Брежнєва хочуть зробити у його колишньому помешканні в Дніпродзержинську. Таку інформацію оприлюднила міська рада на своєму офіційному сайті. Дисиденти та громадські діячі – проти такої ініціативи місцевої влади. Уже й написали відкритого листа до Президента.

    Протистояння довкола музею колишнього генсека КПРС розгорнулося у Дніпродзержинську після того, як міськрада оприлюднила про наміри облаштувати його в одній із квартир, де колись мешкала родина Брежнєвих.

    Марія Вяткіна, "5 канал": "В одній із квартир цієї двоповерхівки в 30-х роках минулого сторіччя мешкав Леонід Іліч Брежнєв. Нині у цієї оселі – інший власник, утім міська влада вирішила тут створити музей".

    Нині у цій квартирі мешкає літня жінка. На запитання журналістів реагує
    вороже та не пускає до оселі.

    Надія, мешканка квартири Л.Брежнєва: "К нам не ходите, идите в горисполком, не надо, это тянется 47 лет, всё, хватит".

    Міські чиновники уже, нібито, пообіцяли мешканці історичної квартири - надати нове житло. Проте, наразі, і вони - не надто говіркі.

    Анастасія Хурда, прес-секректар Дніпродзержинської міської ради: "Пока все в очень далеких планах, и комментария от городских властей пока никакого не будет".

    Ініціативою влади здивовані у музеї історії міста. Кажуть, у них вже десять років діє виставка, присвячена Брежнєву. Серед експонатів здебільшого – фотокартки та документи з підписом Генсека. До того ж, пояснюють: за правилами, у музеї мають бути предмети побуту самого Брежнєва та його родини. А таких немає.

    Наталя Буланова, директор музею історії, Дніпродзержинська: "Ми постійно займалися тим, що комплектували тему життя Леоніда Брежнєва, насамперед у нашому місті, то звісно таких речей ми знайти не змогли, вони нам просто не траплялися, вони вже на той період не існувало".

    Проти створення музею - і громадські діячі Дніпродзержинська. Не можуть Брежнєву пробачити участь радянських вояків у війні в Афганістані та придушення Празької весни в Чехословаччині.

    Сергій Злючий, письменник, громадський активіст: "Маємо ми українську незалежну державу, а всупереч цьому ми продовжуємо плодити, містикувати тих людей, які свого часу активно боролися проти всього українського".

    Володимир Сіренко, колишній дисидент: "Це або величезна дурість, або коліно поклоніння перед колишнім тоталітарним режимом".

    Письменники та дисидент про свій протест уже написали Главі держави. Якщо не допоможе, готові звертатися і до міжнародних організацій.

    Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса Дніпропетровщина, "5 канал".

    Попередній матеріал
    Прощання з Чавесом продовжили ще на тиждень
    Наступний матеріал
    Новою зіркою Ютюбу стала маленька британка
    Теги:
    Loading...