Мультик про податки презентували у Києві

  Мультик про податки презентували у Києві. Ініціатор його створення - Державна податкова служба. Над 15-ти-хвилинною казкою "Місто мрії" про пригоди інспектора Лелеки та його дітей, працювали понад чотири десятки аніматорів.

  Історична подія, якої так довго чекали - презентація мультику-казки про користь податків. Анімаційний фільм про звитяги колег представляє новопризначений голова служби.

  Кліменко, Голова Податкової служби України: "Зачем мы снимаем мультики, почему не собираем налоги, я отвечу - налоги должны уплачивать добровольно. А мы за это будем говорить "спасибо".  И я хотел бы,чтобы это была вся наша работа - говорить спасибо!"

  Поки що - скаржаться податківці - слова подяки  говорити доводиться рідко.

  Податківець-пенсіонер: "В Америці Джона - маленького хлопчика питають: як би ти поступив ти, якби тобі дали 1 мільйон доларів США. Я в першу чергу заплатив би податки. Нашого Ваню питаюсь, а він каже - я в першу чергу заховав би їх. З дітей треба починати. Уже дорослих таких як я не переучиш - платить чи не платить".

  Для початку вирішили навчити американських манер київських семикласників. Що таке податки - ті вже знають. Начуті, бо граніт науки гризуть не у звичайній школі, а в ліцеї податкової справи.

  Ліцеїст: "У нас сейчас должны были быть физика и всесвитня история. Мы очень обрадовались, потому что пропустим уроки".

  Замість фізики і всесвітньої історії - семикласникам оповідають історію іншу. Сценарій для мультику написала білоруска Ніка Ракітіна. Її роботу обрали з трьохсот сорока претендентів. Заплатили сто тисяч гривень. А щоби герої її казки заговорили до глядачів з екранів,  виклали утричі більше.  

  Артем Шеремет, продюсер: "Бюджет весь на производство этого мульфильма - это 350 тыс гривен".

  Утім, малювали не за кошти платників податків. Переконують: все за рахунок пожертв.   

  Представник податкової: "Зокрема асоціація платників податків допомагала, ветеранські організації приймали участь, може якісь окремі платники брали на себе якісь функції".

  За 350 тисяч гривень з податківця Лелеки зробили майже бетмена. У воді не тоне, у вогні не горить. Хіба що літає не у бетменмобілі, а ступі. А ще і державну скарбницю поповнює. За рахунок затятого неплатника податків Миши. Показувати мультик обіцяють і по телебаченню, і у школах. Перші глядачі вирішили - платити податки не проти. Головне, кажуть, щоби і в житті податківці були не гіршими за мультяшних.  

  Марія Коренюк, Дмитро Демішев, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Орангутанги видерлися на торговий центр у Варшаві
  Наступний матеріал
  Кандидат у губернатори Аризони бомжував у Чернівцях [відео]
  Теги: