Просто в гаражі створює наземні дрони. Військовослужбовець, який бачив на сході ворожу безпілотну техніку, взявся робити українську. Із доступних деталей він майструє колісні та гусеничні безпілотники – готові одразу відправляє бійцям на фронт. Завдяки швидкості й легкості вони можуть долати мінні поля. Падають у ворожі окопи й вибухають. Із конструктором поспілкувався журналіст "5 каналу" Назар Войтенков.
Мінує, розвідує, детонує – і усе це дистанційно. Євген Гнаток – конструктор наземних дронів. Узявся за розробку бойових безпілотників після повернення з фронту. Менш вразливі до дії ворожих систем радіоелектронної боротьби, вони мають перевагу над безпілотною авіацією.
"Основна ціль це їх – камікадзе. Тобто рано чи пізно вони всі вибухають. Це випадки можуть бути різні: або цілеспрямовано, або щоб не дістатися в руки ворогу", – каже конструктор Євген Гнатюк.
Свою розробку назвав "Сірком" – на честь військовослужбовця, який замовив першого наземного дрона. Той служить у третій штурмовій бригаді, яка прославилася успішними штурмами ворожих окопів.
"Якщо масштабувати ці штуки. От. Поставляти на фронт, то, в принципі, вони здатні прорвати лінію оборони. І якщо там, наприклад, на окремій ділянці фронту випустити декілька десятків. Тим паче, що вони будуть різних модифікацій – мається на увазі камікадзе, штурмові дрони – вони спокійно пройдуть мінні поля і засиплються просто в окопи", – розповідає конструктор Євген Гнатюк.
Наземний дрон може пересуватися зі швидкістю до тридцяти кілометрів за годину. Переносити вагу до ста двадцяти кілограмів і з легкістю застрибує в окопи до росіян. Як запевняє Євген, цей дрон буде останнім, що в своєму житті побачить окупант.
"Перший дрон узагалі там щось завантажили до тридцяти кілограм тротилу зі шрапнеллю. А в основному, то під протитанкову міну чи якісь там підручні засоби, тобто, в принципі, тут можна чіпляти що захочеш", – пояснює конструктор Євген Гнатюк.
У лінійці розробок Євгена – дрони "Сірко", "Інтелігент" та "Мангальчик". Останній, жартує, має дві бокові ручки і добре смажить м'ясо.
"Навіть якщо в нього куля влучить, йому, в прицнипі, буде пофіг. Я не скажу, що ця сталюка його захистить. Річ не в тому. Річ у тому, що вся електроніка, яка буде там – це отакий от згусток, можна сказати. Ті ж акумулятори теж використовую, отакі от, невеличкі, але їх більш ніж достатньо, щоб він нормально їздив. Потрапити в таку маленьку ціль буде доволі важко", – зазначає конструктор Євген Гнатюк.
Наземний дрон легкий у керуванні – має пульт з екраном та кнопку детонації. Тобто спеціально навчатися військовим не потрібно. Собівартість виготовлення одного – від 20 000 до 30 000 гривень. Кошти автор отримує з пожертв, але нерідко доводиться закривати власними грошима. Підтримати розробку можна на сторінках Євгена в соцмережах.
Назар Войтенков, Микола Довгий, "5 канал"
Читайте також: Безшумні та непомітні для тепловізора: у Рівному чоловік власноруч виготовляє електробайки для військових
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Ще два комплекси БПЛА "Очі Арти" надійдуть у ЗСУ, вони пройшли офіційні випробування
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій