Таблетки
Таблетки Depositphotos

МОЗ розробило план впровадження електронних рецептів на лікарські засоби

  Читайте по-русски
  Однією з цілей впорядкування ринку лікарських засобів є боротьба з безконтрольним прийомом антибіотиків, зазначив Степанов

  Протягом 2021-2023 років в Україні планують запровадити електронні рецепти на лікарські засоби. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає телеканал "Прямий".

  За словами міністра, введення електронного рецепту та впорядкування ринку лікарських засобів є однією із найважливіших складових реформи охорони здоров’я.

  "У 2021 році ми збираємося запровадити електронний рецепт на наркотичні засоби, на інсулін, і на імуносупресивні препарати. Потім поступово будемо розширювати цей модуль. У 2022 році збираємось зробити електронні рецепти на всі антибіотики, тобто антибіотикотерапію. І у 2023 році – на решту рецептурних лікарських засобів", – сказав голова МОЗ.

  Міністр також зазначив, що однією із цілей впорядкування ринку лікарських засобів є контроль прийому антибіотиків українцями. За його словами, безконтрольний прийом антибіотиків викликає резистентність до антибіотикотерапії.

  "Що це означає? Це якщо потім справді необхідно буде вживати антибіотик при тому чи іншому захворюванні, то цей антибіотик просто не буде дієвим. Тому ви просто робите шкоду своєму організму. Тому дуже важливо, щоб у нас були зрозумілі правила щодо відпуску рецептурних лікарських засобів", – сказав Степанов.

  Як зазначив міністр, електронний рецепт фіксуватиметься в системі. Потім можна буде простежити, який лікар виписав рецепт і чи потрібно було його виписувати.

  Нагадаємо, Верховна Рада дозволила аптекам торгувати ліками через інтернет.

  Попередній матеріал
  COVID-19 у світі: в Китаї коронавірус виявили на упаковці з морепродуктами з Росії
  Наступний матеріал
  Кіпр підтримає санкції проти Білорусі
  Loading...