5.ua

МОН запровадить профільне навчання в школі [відео]

  У ролі гостя - міністр Табачник. Замість подарунків - новенькі підручники. Але свіжонадруковані книжки - не єдиний гостинець, який міністерство припасло для школярів і вчителів. Пропозиція, яка насамперед мала би потішити дітей - не ставити оцінок не лише в першому класі, а й упродовж усієї початкової школи. Утім, лише з окремих предметів. У експериментальній школі "Софія" від оцінок відмовилися взагалі. І не шкодують.

  Віта Пісна, директор школи-дятячого садка "Софія": "У нас не стає завдання, щоб була якась конкуренція. Дитина порівнюється сама із собою. Бачиться її індивідуальний зріст. Діти цікавляться, шукають нове. Без оцінок ми працюємо дуже добре".

  А от у традиційній школі не всі діти готові відмовитися від оцінок. Навіть, якщо вони не дуже гарні.

  Уляна Пательчук, другокласниця: "Хай вже будуть, які заробила. Я хочу, щоб і оцінки були, і все було".

  Анастасія Черних, п'ятикласниця: "Дуже приєно отримувати табель з гарними оцінками, похвали від батьків".

  У цьому навчальному році іноземну мову викладатимуть з першого класу у всіх без винятку школах. Вчити інформатику діти починають з другого класу.  А у п'ятикласників додається друга іноземна мова. Більш, ніж у половині шкіл це буде німецька. Утім, усі ці новації потьмяніли перед головною - переходом до профільного навчання. У десятому класі учень зможе вибрати один з чотирьох профілів - природничі науки, математика, українська філологія та іноземні мови.

  Дмитро Табачник, міністр освіти і науки: "Якщо ваша дитина гарно малює, чи мріє стати філологм, перекладачем, хай в неї буде іноземної мови 6-8 годин на тиждень. Якщо хтось припадає до математики, або біолгії - в нього буде більше годин. От суть - добровільність вибору, щоб піти за поглибленими знаннями".

  Поглиблене вивчення одних предметів буде відбуватися за рахунок інших. Зараз старшокласники вивчають 15 базових наук. Після реформи їх стане 8. Педагоги застерігають - вибір може бути помилковим.

  Оксана Завадовська, директор середньої школи №42 м.Києва: "Буває так, що ми вчимося за одним профілем, закінчуємо інститути, а працювати йдемо зовсім в іншому напрямку. Тоді оці прогалини в знаннях дають про себе знати".
   
  Інна Совсун, директор Центру дослідження суспільства: "Коли ми прівнюємо досвід міжнародний і український, про що всі мовчать, що в нас не 12-річна школа. В нас діти закінчують школу тоді, коли на Заході діти вибирають профіль у старшій школі".

  Утім, діти за свій вибір не бояться.

  Марія Хандельди, восьмикласниця: "Це, напевно, допоможе з вибором майбутньої професії. Я задумуюсь над професією журналіста. Для мене це цікава професія, дуже подрбається. Я така творча дитина".

  Утім, восьмикласниця Марія вибір зробити не зможе. Профіль навчання почнуть обирати діти, які першого вересня підуть у п'ятий клас.

  Наталія Жижко, Ксенія Дворнікова, Микола Лебедєв, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Чернівцях жорстоко побили депутата-свободівця [відео]
  Наступний матеріал
  Діти-пацієнти "Охматдиту" ілюстрували збірку казок [відео]
  Теги: