5.ua

Діти-пацієнти "Охматдиту" ілюстрували збірку казок [відео]

  Десять казок і майже сорок малюнків об’єднала ось ця збірка. Художниками стали пацієнти дитячої лікарні "Охматдит". Усі вони мають хворобу нирок. Півроку тому двадцяти двом недужим запропонували через малюнок передати емоції від прочитаних оповідань. Ольга створила образ Царівни-несміяни з російської народної казки.

  Ольга Ільюк, пацієнтка Центру токсикології НДСЛ «Охматдит»: "Тут царівна-несміяна. Вона в замку. Її батько хотів, щоби її розсміяли. Нам читали казку, ми потом запам’ятовували, що нам подобається більше, і ми це малювали".

  Дівчина порівнює себе з головною героїнею. Мовляв, через хворобу також усміхається рідко.

  Ольга Ільюк, пацієнтка Центру токсикології НДСЛ «Охматдит»: "Два роки в мене нирки не працюють. Я на гемодіалізі. Готуюся до трансплантації нирки".

  Ось такий апарат "штучна нирка" допомагає Катерині очищати кров протягом трьох із половиною років. Процедура триває до чотирьох годин.

  Ірина Робот, тітка Катерини: "У неё три плановых диализа на неделю. Чтобы более полноценно себя чувствовать и жить, нужна трансплантация почки".

  Заради збору грошей для дітей із нирковою недостатністю і було започатковано проект. Благодійні внески за три тисячі примірників казок будуть перераховані на потреби пацієнтів.

  Андрій Шипко, автор проекту: "Все рисунки - это рисунки, которые нарисовали дети на сеансах сказкотерапии. Цель нашего проекта, чтобы книга объединила всех неравнодушных людей. Человек может выбрать себе героя и адресно помочь этому ребёнку в лечении".

  Світлана Мірошниченко, волонтер: "Эти рисуночки, которые в книге, они потом будут проданы с аукциона. Это будет реальная помощь деткам".

  За малюнки до українських, татарських, сербських та російських народних казок планують зібрати декілька десятків тисяч гривень. На лікування дворічної Богданки з цієї суми грошей не виділять. Адже дівчинка не брала участі у проекті. Проте заради таких, як вона, волонтери вже мізкують над друком наступного видання.

  Людмила Голоднік та Ганна Рибалка, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  МОН запровадить профільне навчання в школі [відео]
  Наступний матеріал
  Асад заявив про готовність протистояти інтервенції
  Теги: