Робітник
Робітник pixabay.com

МОН розпочне кампанію з популяризації робітничих професій серед української молоді – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Якщо відповідної програми не буде, українську промисловість уже найближчими роками може спіткати швидке старіння робітничих колективів

  Міносвіти та науки України збирається до кінця 2021 року запустити всеукраїнську кампанію популяризації робітничих спеціальностей серед молодих українців. Про це пише УНІАН із посиланням на повідомлення директорки директорату професійної освіти МОН Ірини Шумік.

  Як зазначається, якщо відповідної програми не буде, українську промисловість уже найближчими роками може спіткати брак молодих кваліфікованих кадрів та швидке старіння робітничих колективів.

  Як свідчить історія, нестача кваліфікованих спеціалістів та працівників технічних спеціальностей – це проблема, з якою стикалася не лише Україна. Зокрема, на Заході врегулюванням дисбалансу на ринку праці активно займається Голлівуд, зображуючи науковців, інженерів, технарів та робітників у кіно героями з цікавим активним життям.

  В українському же кінематографі та народних стереотипах інженери та працівники технічних спеціальностей вважаються не такими успішними людьми, порівнює видання. Хоча сучасні українські промислові підприємства пропонують співробітникам офіційне працевлаштування, конкурентну зарплатню та великі соцпакети, – але через недостатню поінформованість абітурієнти та їхні батьки про це не знають, зазначають автори.

  А це, на їхню думку, негативно впливає на національну економіку.

  "У разі скорочення виробничих потужностей внаслідок нестачі молодих робочих рук впаде ВВП та експортний виторг, а іноземні інвестори не заходитимуть до України через брак кваліфікованих кадрів для реалізації їхніх проектів", – пише видання.

  "Крім популяризації інженерно-технічних і робітничих спеціальностей серед молоді, Україні важливо позбавлятися культу вищої освіти, який укорінився в суспільстві, відразу після школи. Ще експрем'єр Володимир Гройсман свого часу порушив тему про необхідність викорінення цього шкідливого явища, заявивши: "Не кожен здатний бути вченим, і не кожній людині потрібна вища освіта", проте у відповідь зіткнувся з критикою та нерозумінням з боку громадськості. Однак саме такий принцип поширений у розвинених західних країнах та відкриває перед молодими людьми можливості усвідомленого професійного розвитку та здобуття вищих кваліфікацій протягом усього життя", – нагадує видання.

  Попередній матеріал
  Брак молодих кваліфікованих кадрів у промисловості: представники бізнесу розповіли, що впливає на інвестиційну привабливість України
  Наступний матеріал
  Суркіс заборгував "ПриватБанку" сотні мільйонів гривень – установа через суд намагається стягнути борг
  Теги:
  Loading...