Епіфаній
Епіфаній 5 канал

Молитви та дипломатія: Епіфаній і європейські посли зустрілися з родичами бранців Кремля

Читайте по-русски
Достеменно невідомо, скількох українців незаконно утримують у полоні, але медійні ініціативи з прав людини нараховують щонайменше 130 прізвищ

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній разом із послами зустрівся з родичами українців, яких утримують на окупованих територіях та в Російській Федерації. Про що йшлося на цій зустрічі – чула кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Митрополит Епіфаній відслужив молебень, на який приїхали кілька десятків родичів українських військовополонених та бранців. Присутні були також і дипломати п'яти європейських держав.

На неформальній частині заходу родичі ділилися своїми трагічними історіями та спільно шукали шляхи розблокування процесу звільнення полонених. Церква – готова молитися. Посли – доносити цю позицію до керівництва своїх урядів.

"Вони там терплять, а ви тут терпите і співпереживаєте їм. Тому сьогодні ми хочемо вас надихнути і сказати, що церква разом з вами і надалі буде робити все, що від нас залежить. А особливо – молитися за них. Щоб вони, відчуваючи нашу духовну підтримку, повернулися здоровими і неушкодженими", – звернувся Епіфаній.

"Сьогодні ми зібралися тут, щоб почути ваші історії, ваші проблеми. Як Польща або, можливо, інші країни, представники яких сьогодні тут присутні, можуть допомогти вам. Ми також хочемо почути ті меседжі, які ми можемо донести до керівників ваших держав", – зазначив посол Польщі Бартош Ціхоцький.

Достеменно невідомо, скільки українців незаконно утримується у полоні, але медійні ініціативи з прав людини нараховують щонайменше 130 прізвищ. І на жаль, 22 травня у списку з'явилося ще 8 військовослужбовців. Йдеться про Кіма Дуванова та його побратимів.

Подробиці – дивіться у відео.

Нагадаємо, востаннє українських військовополонених та заручників вдалося повернути ще в грудні 2017 року.

Попередній матеріал
"Ми очікували, що українська делегація в ПАРЄ буде в пріоритеті порядку денного в Зеленського" – Іонова
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція