МНС запровадило надзвичайний протипожежний режим на Донеччині [репортаж, відео]

  Спека дошкуляє і Україні. Через це МНС Донеччини запровадило в регіоні надзвичайний протипожежний режим. Відтепер там не можна відпочивати у лісах, а охорону полів, на яких триває збір урожаю - посилили.

  Андрій Кравченко, комбайнер: "Сдуваем пыль, мотор очищается полностью. Сначала выдуваем, потом промываем. Чистый мотор. В основном пыль собирается на коллекторах и возгорается".

  Комбайнер Андрій Кравченко після чергового кола збору ячменю, зупиняє техніку - чистить механізм від рештків рослин. Причиною загоряння може стати навіть пил із зерна у моторі комбайна. 

  Андрій Кравченко, комбайнер: "Зависит от ветра тоже, если боковой – хорошо, если накрывает – плохо. Надо продувать".

  Жнива у фермерів тривають уже понад тиждень. Збір ячменю ускладнює висока температура. Одна іскра від комбайна може призвести до пожежі на полі.

  Валерій Зеркаль, директор сільгосппідприємства селище Великоновосілківського району: "Но вот, буквально, неделя уже погода – 40-42 градуса, т. е. пожароопасная обстановка существует, она возросла во много раз, чем неделю назад, когда мы начинали уборку".

  До завершення збору врожаю підрозділи МНС охоронятимуть поля цілодобово. Щодня фермерів перевірятимуть на наявність необхідної техніки для попередження пожежі. Якщо такої немає - їх штрафуватимуть.

  Сергій Теплов, начальник управління МНС у Великоновосілківськомуго районі: "По району привлечено порядка 15 руководителей только к административной ответственности за несвоевременные откосы и опашку хлебных массивов. Также за то, что в начале уборки урожая не вся техника была обеспечена первичными средствами".

  У Великоновосілківському районі тамтешня служба МНС пропонує фермерам на час жнив взяти пожежні машини в оренду. Бо у випадку займання через великі відстані вогнеборці не встигнуть вчасно впоратися з полум`ям. У Великоновосілківцях останні сім років говорять про створення пожежних команд на базі сільських підприємств. Проте через брак коштів їх досі немає. Перші два пункти з`являться не раніше наступного року.

  Микола Ворона, заступник голови Великоновосілківського району: "Район по площади самый большой в области – 190 тысяч, но одними силами МЧС очень тяжело, 45 км в одну сторону – проблема. Поэтому мы в двух сторонах – южной и западной хотим создать 2 пожарные команды на базе КСП, которые были раньше".

  Загалом, на Донеччині працює лише 13 місцевих пожежних команд. Проте, для миттєвої боротьби зі стихією, кажуть в МНС, необхідно щонайменше 70. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донеччина, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Від аномальної спеки потерпають вже 23 штати США
  Наступний матеріал
  У США популяризують новий вид йоги на воді
  Теги: