Міжнародні кільцеві автомобільні перегони «Львівський трикутник» відновили у Львові

  Міжнародні кільцеві автомобільні перегони "Львівський трикутник" відновили у Львові. Уперше на міську бруківку спортивні автомобілі виїхали у 1930. Чотири роки поспіль перегони збирали найкращих європейських гонщиків. Нині на міську трасу вийшли 64 учасники з України, Польщі, Литви, Німеччини і Молдови.

  Атмосферу перегонів 80-річної давнини у Львові створювали автомобілі і люди. За роки, які минули від старту  - «львівський трикутник» завдовжки понад три кілометри - практично не змінився. Зменшили лише проходження кіл -  зі ста до шести. Ян Віппер із Польщі не міг оминути цієї події. Його батько у тридцятих роках минулого століття був спортивною знаменитістю. Тут він чотири рази поспіль  змагався за кубок «Львівського трикутника».

  Ян Віппер, учасник змагань із Польщі: "У мого батька тут у Львові були чудові  вболівальники. Він був щасливий, що може стартувати у Львові. Мій батько завжди мав до Львова особливі сантименти, деколи в нього щось псувалося, але брав участь у всіх перегонах".

  Львів`янин Ярослав Гарцула свій БМВ 1930 року випуску зібрав власними руками. Машина на 90 відсотків автентична. Такі автівки  використовували під час другої світової.  Цей "німець", каже чоловік,  і тепер придатний для спортивних змагань. 

  Ярослав Гарцула, учасник перегонів: "Вона призначена була для середнього складу, не для вищого складу, середнього офіцерського складу абверу. Дуже надійна з неї, що найхарактерніше – капот в неї з алюмінію, щоб скоріше вистигав і вона готова до приймання участі у таких змаганнях".

  Нинішні змагання відбулися за міжнародними правилами для перегонів ретро-автомобілів. Їхня середня швидкість на колі - не перевищує п`ятдесяти кілометрів. Рекорду змагань 1930 року - теперішні автомобілісти побити не змогли.

  Євген Кравс, ініціатор відновлення перегонів: "Рекорд швидкості належить Карачіолі, він проїжджав одне коло за 2.38 хвилини. Взагалі тоді їздили до 100 кіл а в нас тільки 10. Ми не можемо собі зараз настільки довго перекривати час, щоб робити 3 дні гонки".

  Окрім  довоєнних автівок у "Львівському трикутнику" змагалися і автомобілі 60-70 років.  В окремому класі брали участь славнозвісні "горбаті" запорожці.

   «Львівський трикутник» планують зробити щорічними. Організатори вже пообіцяли: наступного року у змаганнях братимуть участь автомобілі найвідоміших європейських ретро-клубів.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Масштабну акцію протесту - влаштували бразильські пожежники
  Наступний матеріал
  Новозеландське місто Крайстчерч знову здригнув землетрус
  Теги: