Окупаційні війська elise.com.ua

Місія ООН встановила 11 установ на окупованому Донбасі, де утримуються захоплені в ході війни особи

  У місцях позбавлення волі, до яких бойовики не допускають правозахисників, полонених можуть піддавати катуванням

  Моніторингова місія ООН встановила 11 установ на окупованому Донбасі, де утримуються затримані в ході конфлікту особи. Про це йдеться у 16-й доповіді щодо прав людини моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй в Україні, що була презентована у четвер, 8 грудня, передає "УНІАН".

  Представники місії зазначили, що на окупованих територіях Донецької і Луганської областей бойовики продовжують позбавляти волі невстановлену кількість осіб. Загалом ситуація з правами людини у так званих "ДНР" та "ЛНР" характеризується продовженням обмежень основоположних свобод, загостренням ізоляції людей, які проживають на цих територіях, та обмеження доступу до інформації.

  "Незважаючи на численні запити, упродовж звітного періоду озброєні групи продовжували відмовляти Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини у безперешкодному доступі до місць позбавлення волі. УВКПЛ встановило 26 виправних установ та місць тримання під вартою в очікуванні суду, де перебувають особи, затримані ще до початку конфлікту, та щонайменше вісім місць позбавлення волі у Донецькій та три – у Луганській, в яких озброєні групи тримають осіб, захоплених у зв'язку зі збройним конфліктом", – акцентується у доповіді.

  ООН виказує занепокоєння через відсутність доступу до позбавлених волі осіб через можливість того, що їх можуть піддавати "катуванням та іншим жорстоким, нелюдським або таким, що принижують гідність, видам поводження та покарання (жорстокому поводженню), у тому числі сексуальному та ґендерно обумовленому насильству".

  Також сказано, що досі залишається невідомою точна кількість осіб, які зникли безвісти у ході конфлікту. Моніторинг УВКПЛ свідчить про вразливість осіб, що проживають на територіях, які контролюються бойовиками. Мова йде про свавільні та вибіркові покарання з боку самозваних структур, які бойовики називають "судами", "суддями", "прокурорами".

  Як повідомляв 5.ua, Штайнмаєр розповів про перспективи обміну полоненими на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Волонтери People's Project збирають гроші на унікальний "Кровомобіль"
  Наступний матеріал
  ВР обмежила ввезення до України книжок з країни-агресора

  Штайнмаєр розповів про перспективи обміну полоненими на Донбасі

  Терористи "ЛНР" захопили у полон суддю

  Україна за час АТО звільнила з полону бойовиків 3083 людини – Тандіт

  Парубій підтримав ініціативу щодо запровадження статусу "полонений" для військових