Фото прес-служби Міноборони

Міноборони: Терористи на Сході масово використовують зброю з Росії

  Українські військові відбили у терористів арсенал зброї та вилучили у проросійських бойовиків озброєння російського виробництва БМ-21 "Град", РПО-А "Шмель", автомати та снайперські гвинтівки новітніх модифікацій.
  Всі ці види озброєння використовуються в армії Російської Федерації та могли опинитись у бандитів виключно через сприяння тому з боку військових РФ.

  Про це заявив заступник начальника Головного командного центру ЗСУ полковник Юрій Миколенко.

  Він зазначив, що  на Сході фіксується дуже багато випадків вилучення у бойовиків зразків озброєння та військової техніки, які мають іноземне походження, тобто не були обліковані і не використовувалися до цього на території України.

  За словами Миколенка, спираючись на проведений попередній аналіз цих зразків ОВТ, найімовірніше можна говорити про Російську Федерацію як країну походження вилученої техніки та зброї.

  "Найбільш яскравим свідченням цього є останній випадок, коли 27 червня було заблоковано, а потім захоплено танк, який терористи використовували під час атаки на українську військову частину в Артемівську. На обліку у Збройних Силах України даний танк Т-64БВ не перебував і не перебуває", - зазначив Миколенко.

  За його словами, є можливість стверджувати, що бойова одиниця до останнього часу перебувала у списках 205-ї мотострілецької бригади, яка дислокується у російському місті Будьоновськ.

  "Про це свідчать корпусний номер танку, номери його агрегатів, а також акумуляторні батареї, виготовлені на одному з підприємств у Санкт-Петербурзі", - зазначив Миколенко.

  За його словами, подібні висновки зроблено і по решті захопленої у терористів зброї, яка використовується в армії Російської Федерації.

  Як раніше повідомлялось, минулої ночі  бойовики підірвались у замінованих складах зброї Нацгвардії, що спричинило низку вибухів у Донецьку.

  Також повідомлялось про бойові зіткнення Нацгвардії з терористами на Луганщині.
  Попередній матеріал
  У російському Забайкаллі шестеро людей оголосили голодування
  Наступний матеріал
  17 людей стали жертвами обвалу будинку в Індії