Міністр інфраструктури пояснив, чому Україна не скасувала авіаперевезень до Туреччини

Загалом ситуація курортних міст не зачепила, пояснив Володимир Омелян

Міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі "5 каналу" прокоментував той факт, що українці, перебуваючи в "Борисполі", попри загрозливу ситуацію в Туреччині не відмовилися від запланованої поїздки і те, що авіакомпанії відправляли авіарейси.

"Звитяга і відчайдушність притаманна українській нації. В цьому випадку було засідання робочої групи, до якої входили і представники МЗС, і Міністерства інфраструктури, і Державіаслужби. Ми рекомендували громадянам на певний час утриматися від поїздок до Туреччини. Малося на увазі, що вони самостійно приймають рішення, але ми не можемо гарантувати їхньої безпеки. Рейси здійснювалися в Анталію без перешкод, Стамбул дійсно на певний час було закрито для перельотів, водночас на сьогодні там всі рейси поновлено, тому ми вважаємо, що предмету для турбування особливого немає… Але я все-таки радив би всім громадянам ретельно відстежувати новини, бо коли стріляють танки – це серйозна річ", – пояснив міністр.

За його словами, окремі країни, такі як США, закрили свої рейси до Туреччини, але це рішення було прийнято з урахуванням низки інших речей, які стосунку до України не мають. "В нашому випадку ми поки що застерігаємо наразі", – сказав Омелян.

Окрім того, він наголосив, що авіакомпанії, безумовно, несуть відповідальність, але "тут ми говоримо про форс-мажорні речі".

"Ми мали факт спроби військового перевороту, безперечно, це тривожна ситуація, локалізація конфлікту була в Стамбулі і в Анкарі. На щастя, це вирішилося. Тому я думаю, що загалом ситуація курортних міст не зачепила", – пояснив Омелян.

Як повідомляв 5.ua, під час сутичок в Анкарі і Стамбулі загинули 290 людей, понад 2 тисячі поранені. Нагадаємо, збройний заколот почався в Туреччині ввечері 15 липня. Група військових заявила, що бере управління країною в свої руки, щоб забезпечити дотримання конституційних прав громадян. Турецькому уряду вдалося відновити контроль над ситуацією в країні. У країні запровадили військовий стан і комендантську годину. 

Повну версію розмови з Володимиром Омеляном дивіться уже незабаром на нашому сайті в рубриці "Інтерв'ю".

Попередній матеріал
У київській лікарні знайшли занедбану лікарями однорічну сироту
Наступний матеріал
Окупанти обстріляли житлові квартали Авдіївки: наслідки бачили журналісти "5 каналу"

Німеччина: Відновлення смертної кари в Туреччині стане кінцем переговорів щодо її членства в ЄС

Списки арештованих у Туреччині були сплановані заздалегідь – коментар експерта

Експерт розповів, чи є "спільний знаменник" у спробах переворотів у Туреччині, Вірменії та Казахстані

У Туреччині евакуювали парламент через загрозу безпеці

У Туреччині озвучили кількість загиблих під час спроби перевороту в країні

5 канал - трансляція наживо