Марина Лазебна, міністерка соціальної політики
Марина Лазебна, міністерка соціальної політики 5 канал

Міністерка соцполітики пояснила, хто зможе отримати пенсію в 7 тисяч гривень

Читайте по-русски
Аби підняти прожитковий мінімум, Мінсоцполітики хоче відв'язати від нього частину виплат

У разі запровадження накопичувальної пенсійної системи мінімальний розмір пенсій майбутніх пенсіонерів становитиме близько семи тисяч гривень. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказала міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

"Що стосується семи тисяч гривень, це якраз була наша дискусія з президентом, коли ми говорили про накопичувальну систему. Тому що я йому розповіла, що відбувається в солідарній системі, яка сьогодні ситуація, як сьогодні важко підвищувати пенсії, бо в 2016 році був зменшений ЄСВ і вдвічі зменшилися ресурси Пенсійного фонду відповідно, і як сьогодні нам важко індексувати пенсії і взагалі пояснювати людям, чому такі малі розміри пенсій, коли і карантин, і економіка не зростає", – зазначила очільниця Мінсоцполітики.

"Безумовно, ми говорили і про накопичувальну систему – про ту систему, яку 16 років не запровадив і не спромігся жоден уряд. Я розказала про втрачені можливості і показала, для чого вона потрібна. Я окремо зробила розрахунок – я з ним і прийшла – де показала на мінімальному внеску, коли 300 гривень людина сплатить на свій рахунок накопичувальний, 300 гривень туди перерахує її роботодавець і як ці 600 гривень за певний період часу перетворюються в його власний людський капітал, який потім людина може використати на пенсію", – сказала Лазебна.

"От саме там вийшло, що щомісячна виплата з накопичувального фонду для кожної людини додатково до солідарної становитиме 3200 гривень. Ми подивилися, яка в нас сьогодні є солідарна пенсія і з накопичувальною ми можемо сміливо говорити, що ми можемо, навівши порядок у солідарній, вийти на 7000 гривень", – пояснила вона.

Водночас Лазебна зауважила, що такий розмір пенсій з'явиться лише тоді, коли буде запроваджена накопичувальна система.

"Накопичувальна система, вона робиться для більш молодих, для пенсіонерів вона не запроваджується", – зауважила міністерка.

"Що стосується пенсіонерів, я можу сказати, що ми впорядковуємо прожитковий мінімум, який сьогодні є реальний, а є розрахунковий. Я показала президенту, що якщо буде прийнято парламентом ті законопроєкти, які розробило Мінсоцполітики і схвалив уряд, де 150 виплат, які сьогодні прив'язані до прожиткового мінімуму, що не дає можливості нам їх підвищувати, якщо ми наведемо там порядок, то вже в 2022 році ми зможемо встановити мінімальну пенсійну виплату для непрацюючих пенсіонерів, кому виповнилося 70 років і в кого є повний стаж – 30 і 35 років, ми можемо зробити 3,5 тисячі гривень", – сказала Лазебна.

Вона додала, що у ВР зареєстрований законопроєкт №5045, який має відв'язати частину різних виплат від прожиткового мінімуму, і залишити прив'язаними до прожиткового мінімуму тільки те, на що живе людина – пенсію, мінімальну зарплату і основні допомоги – з інвалідності, дітям-сиротам і т.і.

"Ці соціальні стандарти повинні відповідати прожитковому, і коли ми відв'яжемо і не будуть прив'язані штрафи і адміністративні збори, тоді нам буде легше підвищувати прожитковий і ми зможемо його встановити на рівні 3,5 тисячі для людей, які вже не працюють, 4 тисячі – для дітей до 6 років. Буде легше впроваджувати і управляти цією системою і стандартами", – зазначила очільниця Мінсоцполітики.

"Зараз прожитковий мінімум встановлюється в державному бюджеті як розрахункова величина. Тому в нас є такі виплати, на які ми даємо 2,5 прожиткових мінімуми. Тобто ми визнаємо, що на прожитковий в 2 тисячі гривень не можна задовольнити всі потреби людини. Його треба зробити єдиним, реальним і чесним, який відповідає потребам людини і до нього прив'язати соціальні стандарти… Ми рахували, що сьогодні середній прожитковий мінімум реальний має бути 4,5 тисячі гривень. А сьогодні він, наприклад 2,5 тисячі гривень", – підсумувала Лазебна.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, 10 березня міністерка соціальної політики Марина Лазебна під час наради в Офісі президента під головуванням президента Володимира Зеленського повідомила про розробку системи пенсійного забезпечення, що дозволяє збільшити розмір пенсій в 1,5-3 рази без зростання дефіциту Пенсійного фонду.

 

Попередній матеріал
Українські прикордонники затримали чоловіка, який намагався перенести з Росії близько 20 голубів
Наступний матеріал
Пожежа та 6 років ремонту – у Черкасах відкрили "багатостраждальний" драматичний театр
Loading...