Міні-допит Давида Жванії (розширено)

  У справі про отруєння Віктора Ющенка слідство нікого не підозрює. У ній є лише свідки. Про це заявляє депутат Давид Жванія, який зранку з`явився на допит до Генеральної прокуратури. Депутат-"нашоукраїнець", точніше "самооборонець", мав свідчити, однак терпець йому увірвався через 10 хвилин перебування у слідчих. Він вийшов із приміщення на вулиці Різницькій до журналістів і назвав справу відвертим фарсом.

  Давид Жванія був на допиті втретє. Щоразу процедура ропочиналася з того, що його змушували на дві камери розповідати біографію. Це й образило відомого політика. У Генеральній прокуратурі його поведінку назвали дивною. Мовляв, або боїться свідчити, або сам причетний до отруєння Віктора Ющенка.

  ***

  Ці двері для Давида Жванії добре знайомі. Його вже двічі викликали до Генпрокуратури. Розпитували по кілька годин. і не лише про отруєння Ющенка. Після того викликали знову. Слідчі кажуть - не менше 10 разів. Утім дочекалися лише сьогодні.

  На третій допит до генпрокуратури народний депутат прийшов вчасно. Перед розмовою із слідчим спочатку відповів на запитання журналістів. Його позиція дотепер незміння. У Ющенка було лише харчове отруєння, а справа про діоксин вигадана виборчим штабом кандидата у президенти. До прокуратури прийшов - щоби не звинуватили в ухилянні від слідства.

  Давид Жванія, народний депутат, НУНС: "Я сюда пришел только с одной целью. Во первых, чтобы не пугали моих детей шоу которое они устроили в аеропорту. //Выскакивает 10 человек, с камерами, как будто я преступник какой-то.. Давид Важаевич, вот вам повестка, ужас.. какойто.. 37 год.. дети.. у меня средний ребенок начал дрожать и заикаться".

  Утім, у кабінеті слідчого Давид Жванія не пробув і 10 хвилин. Його обурили запитання слідчого, на зразок: як його звати і коли народився. У відповідь Жванія встав і вийшов.

  Давид Жванія, народний депутат: "Поставили 2 камеры, следователь начинает с вопроса, который мне задавался 250 раз, Ваши анкетные данные и на камеру, ну все.. мы закончили на этом допрос, вот что они хотели, это еще один акт, просто унижение. каой формат допроса.. это у меня спрашивали 250 раз. Это просто формат шизофринии".

  Услід за Жванією із Генпрокуратури вийшов і слідчий. Відтіснивши депутата від камер, переконує журналістів, що Жванія займається провокацією.

  Слідчий: "Давид Важаевич был предупрежден, это было зафиксировано на видеозаписи, о том что такие..."
  Давид Жванія: "Почему вы дрожите?"
  Слідчий: "Я не дрожу, Давид Важаевич, если Вам нравится делать провокации, то это ваше личное дело, да".

  Давид Жванія не поважає слідство - скаржиться слідчий. За його словами, народний депутат намагається приховати важливу інформацію. А тому, зловживаючи недоторкАнністю, навмисне спровокував припинення допиту.

  Олексій Донський, слідчий: "Це свідчить про те, що він в звязку з цією справою володіє якимись обставинами в звязку з якими він дуже нервує та боїться, я хочу знати звичайно як слідчий що це за обставини".

  Напередодні у Генпрокуратурі свідчив і головний фігурант справи - Президент Віктор Ющенко. Його допитували більш як 4 години. Опісля спілкуватися з жірналістами Ющенко не став. Залишив генпрокуратуру через чорний хід. Хоча перед початком допиту - пообіцяв цікаву інформацію про отруйників уже найближчим часом. А от у Генпрокуратурі зізнаються, на сьогодні у справі навіть підозрюваних немає.

  Роман Сухан, Рустам Ходжиєв. 5 канал

  Попередній матеріал
  Кернес вважає своє вчорашнє затримання - вихвалянням та демонстрацією сили
  Наступний матеріал
  Кернес не з`явився на допит: розвиток подій (доповнено)
  Теги:
  Loading...