Кернес не з`явився на допит: розвиток подій (доповнено)

  Скандальновідомий секретар Харківської міськради сьогодні не прийшов на допит в міліцію. Геннадій Кернес, якого напередодні силоміць привезли в МВС для свідчень, твердить, що з`явиться в міліцію наприкінці місяця. Після тижневої відпустки. За які гріхи правоохоронці так запекло взялися за пана Кернеса, стало відомо від міністра внутрішніх справ. Юрій Луценко розповів, що харківський чиновник фігурує одразу в 4х кримінальних справах. Його звинувачують в побитті депутата місцевої ради, погрозах фізичної розправи із родиною цього народного обранця а також в хуліганстві, крадіжці і причетності до торгівлі кокаїном.
  На поважного гостя - у МВС чекали від самого ранку. Запрошення йому озвучили особисто -напередодні увечері після допиту. Міліціонерам не вистачило часу, щоби розпитати про усе виконувача обов`язків мера Харкова. Утім Геннадій Кернес так і не прийшов.

  Євген Колесник, старший слідчий ГСУ МВС України: "Сьогодні, 23 липня 2008 року на 9.00, але на даний час він ен прибув. Користуючись нагодою. хочу запросити секретаря харківської міської ради Кернеса Геннадія Адольфовича на допит його в якості свідка по кримінальній справі. по якій він допитувався вчора, 22.08 - 24 .08.08 на 9.00".

  Приходити у гості до МВС Кернес і не збирався. Одразу після допиту він повернувся до Харкова. Там замість відповідати перед слідчими, організував прес-конференцію для журналістів. На ній оприлюднив аудіозаписи розмови двох харків`ян, які начебто обговорювали план убивства секретаря міськради. Саме за цією справою, за словами Кернеса, його доправили до  міліції. Тож харківський чиновник не розуміє навіщо було застосовувати силу.

  Геннадій Кернес, в.о. міського голови Харкова: "По закону меня имели право даже задержать - даже пусть я секретарь Харьковского городского совета, исполняющий обязанности городского головы - на 3 часа для выяснения личности. На 3 часа. Представьте дорогу в Киев и представьте себе эти выезды в поля, приезды в СИЗО, психологические, так сказать, моменты..."

  Своє затримання Кернес називає політичної розправою та звинувачує особисто Юрія Луценка. Мовляв міністр зводить із секретарем Харківради особисті рахунки. На що головний міліціонер відповідає - прийшов би добровільно - ніяких ускладенень не сталося б. Однопартійці Кернеса не згодні.

  Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України: "Він клоун. Людина, яка вчора мала дати свідчення по справі замаху НА НЬОГО - подумайте, була справа по замаху на нього нібито! Тобто я так розумію, що він в першу чергу мав бути зацікавленим дати такі покази. Але він клоун. З іншого боку, він очевидно боїться запитань у інших кримінальних справах".

  Михайло Добкін, міський голова Харкова: "Приход Кернеса на допрос в Киев означал автоматический арест его под любым надуманным предлогом. Если бы его вчера не "пропиарили" на всю страну, то, я думаю, что судьба Кернеса была бы ближайшие 2-3 месяца очень плачевной".

  Виявилося - боятися є чого. Окрім справи про замах на нього самого, Кернес є фігурантом  ще 3-х кримінальних справ. Його звинувачують у причетності до побиття інших громадян, а також інкримінують незаконне розповсюдження наркотиків. Відповісти перед слідчими Кернес не проти. Однак не раніше 31 липня - до того часу він хоче встигнути відгуляти відпустку. У міліції ж сподіваються на швидшу зустріч. Дві повістки секретарю Харківської міськради вже дали, після третьої обіцяють знову застосувати силу.

  Ольга Бондаренко, Роман Сухан, 5 канал
  Попередній матеріал
  Міні-допит Давида Жванії (розширено)
  Наступний матеріал
  ЄС припинив допомогу Болгарії
  Теги: