Мінекономіки: Ціни на харчі під Новий рік не зростатимуть

  Ціни на харчі під Новий рік не зростатимуть, пообіцяли у Мінекономіки. Запевняють, на людей очікують лише знижки. Підприємців, які самостійно накручуватимуть ціни, лякають перевірками і штрафами.

  Список найдешевших продуктів нині очолює найпопулярніший український продукт. Сало відтепер на піку продажу. На нього зараз новорічна знижка, розповідає продавчиня одного з київських ринків Наталя Сквіра. А от м`ясо, каже жінка, беруть неохоче. Кілька тижнів тому воно здорожчало на 5 гривень.

  Наталя Сквіра, продавчиня: "Люди заздалегідь беруть, коли ще м`ясо було по 45, брали горбушками по 5 по 8 кіл, зараз воно вже по 50".

  У Мінекономіці обіцяють - здорожчання на продукти  до Нового року не буде.

  Михайло Русинський, заст. Мінекономіки України: "Оснований для роста цен на сегодняшний день в Украине нет".

  Урядовці розповіли про середні ціни на ринках України. За їхніми даними, середня ціна на яйця.

  Михайло Русинський, заст. Мінекономіки України: "По Киеву - 7.90, в среднем по Украине 6, 96".

  Тоді як в універсамах дешевше 10 гривень яєць не знайти, відповідають кияни, а якщо забажаєш домашніх - сума подвоюється. 

  Держінспектори з регулювання цін кажуть, уже покарали близько тисячі підприємців, які хотіли підзаробити ближче до новорічних свят. Оштрафували майже на 50 мільйонів гривень.

  Олександр Савицький, нач. держінспекцції з контролю за цінами: "Штраф в размере 200 процентов суммы, необоснованно полученной выручки, и административный штраф на должностное лицо от 5 до 10 необлаг. Минимумов, доходов граждан".  

  Проте ціни на фрукти, овочі і ковбасу закон не регулює. От і виходить, що огірки свіжі тепличні та огірки консервовані коштують однаково:

  Серед найпопулярніших продуктів Новорічного столу - мандарини. Найдешевші на ринку по 10 гривень, найдорожчі - 30. Торгівці кажуть, з-за кордону вже попередили, з наступного тижня оранжевий фрукт здорожчає мінімум на 2 гривні.

  Юлія Фінгарет, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Києві відкрився благодійний книжковий ярмарок
  Наступний матеріал
  Ассанж вважає життя людей, що наповнювали з ним сайт "Вікілікс" під загрозою
  Теги: