Міліціонери викручували руки журналістці "5 каналу" [репортаж, відео]

  Викрутили руки та забрали камеру. У Житомирі правоохоронці перешкоджали роботі журналістки "5 каналу" Оксани Трокоз. Це сталося, коли вона намагалася зняти затримання білоруського опозиціонера Ігоря Коктиша, його дружини Ірини Тютюнник та ще трьох громадян Білорусі. Міліціонери відібрали у журналістки камеру, скрутили руки і виштовхали геть. Правоохоронці виправдовуються – вони мовляв не знали, що дівчина – журналістка.

  ОКСАНА ТРОКОЗ: "Не зважали ні на те, що ми – журналісти, ні на те, що ми жінки. Взагалі ні на що".

  Журналістка Оксана Трокоз досі не отямилася від неприємної зустрічі з міліціонерами. Усе сталося під час чергової зйомки. Кореспондентці зателефонувала дружина білоруського біженця Ігоря Коктиша. Розповіла - до квартири подружжя пізно ввечері увірвались міліціонери. Дружину з чоловіком звинуватили у зберіганні наркотиків. Разом з ними пов`язали ще трьох білорусів, які на той час перебували у квартирі. Коли на місце прибули журналісти, правоохоронці нічого пояснювати не стали.

  Оксана Трокоз: "Якщо чесно, очікували іншої реакції від міліціонерів. Якщо журналісти приїжджають на затримання злочинця, то їм мають показати: ось злочинець, ось ми знайшли таке. Але реакція була зовсім інша: нас просто взяли скрутили і викинули із квартири".

  Діана Мінаєва: "Міліціонери після того, як нас виставили на сходи, періодично виходили з квартири ще й глузували, що ви, мабуть, самі ходите сюди покурити. Тобто нас звинуватили у тому, що ми вживаємо наркотики з цією компанією ну і погрожували ще завезти нас на експертизу".

  Міліціонери поспішили виправдатись. Мовляв, журналістка не показала своє редакційне посвідчення. Та ще й заважала роботі слідчих. Та запевняють – силу не застосовували, лише чемно попросили покинути приміщення.

  Щоправда диктофонний запис журналістки свідчить про протилежне.

  Розслідування цієї справи під свій контроль взяв міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, розповіли в департаменті зв`язків із громадськістю МВС. Щоправда, камеру Оксані Трокоз досі не повернули.

  Білорус Ігор Коктиш - молодіжний активіст, на батьківщині його звинувачують у вбивстві. Понад два з половиною роки він відсидів у Сімферопольському СІЗО. Тут він очікував екстрадиції до Білорусі. Але вигравши справу в Європейському Суді з прав людини, вийшов на волю і разом із дружиною осів у Житомирі та просить політичного притулку в Україні. Подружжя очолює місцеву організацію «Міжнародної амністії». 

  Азад Сафаров, 5 канал

  Попередній матеріал
  Пшонку призначено генпрокурором [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У столиці можуть зрости ціни на холодну воду
  Теги: