Пшонку призначено генпрокурором [репортаж, відео]

  Україна отримала нового Генпрокурора. Верховна Рада майже конституційною більшістю підтримала пропозицію Президента і назначила на посаду Віктора Пшонку. "За" людину, максимально наближену до Віктора Януковича, тиснули кнопки і більшість, і опозиція: 8-ро БЮТтівців, 28-ро НУНСівців. Перші кроки новоназначеного Генпрокурора - кадрові.

  Ренат Кузьмін, який також мав апетити на крісло генерального, став першим заступником. Йому звільнив місце, начебто за власним бажанням, Віктор Кудрявцев - член вищої ради юстиції, якого вважали наближеним до Віктора Медведчука. Перші заяви новпризначеного Генпрокурора - про долю резонаснних справ.

  ***

  Ольга Сніцарчук, "5 канал": "Без інтриг. Призначення нового Генпрокурора - перше у порядку денному. Однак ще до його розгляду в кулуарах не сумніваються, що людина, яку називають кумом президента займе головне прокурорське крісло".

  Зранку чепурять президентське крісло: Віктор Янукович особисто прийде просити депутатів за Віктора Пшонку. Аби не виникло несподіваних блокувань - регіонали заздалегідь готують плацдарм. Прізвище Віктора Пшонки Віктор Янукович одразу говорить з доданком генпрокурор - оговорився.

  Віктор Янукович, Президент України: "Ви знаєте що закінчився термін повноважень генпрокурора Пшонки... Ой медвєдька".

  Працюватиме методом розпеченого заліза - анонсує депутатам свій стиль роботи Віктор Пшонка. У цій залі у нього є родич: син Артем Пшонка трудиться у лавах регіоналів. В опозиції - питання про досі нерозкриті злочині. У справі В`ячеслава Чорновола Пшонка розпочинає з новини.

  Віктор Пшонка: "Тарас Чорновіл дав дозвіл на ексгумацію".

  Тарас Чорновіл, народний депутат, позафракційний:ак це правда".

  Бютівець Кожем`якін цікавиться справою свіжішою.

  Андрій Кожем`кін, народний депутат, БЮТ: "Скільки ще сидітимуть Макаренко, Діденко, Шепітько?"

  Бютівці не мають наміру підтритимувати президентську кандидатуру:

  Андрій Шкіль, народний депутат, БЮТ: "Чи виб`є він цю бейсбольну биту?"

  Однак не всі опозиціонери мають гостре слово до Віктора Пшонки. Бютівець Міщенко у погонах - з парламентської трибуни хвалить кандидата.

  Сергій Міщенко, народний депутат, БЮТ:" Я виступатиму не як депутат а як прокурор..  Наш батько..! Я буду голосувати за!"

  Нунсівець Кармазін - теж.

  Юрій Кармазін, народний депутат, НУ - НС: "Журналісти пам`ятають справу вбитого журналіста Ігоря Алєксандрова - як потім довів суд, цю справу фальсифікували саме за часів прокурорства Віктора Пшонки у Донецькій області".

  Володимир Литвин: "Все буде добре".

  Запитання журналіста "5 каналу": "Як з такою репутацією він розслідуватиме справу Георгія Гонгадзе?"

  Литвин: "Є якісь.. в цьому плані побоювання, їх треба оформити в генпрокуратуру, я против політичної риторики".

  Президент має залишитися задоволений результатом:  за це призначення - майже триста.

  Уже через кілька хвилин нового Генпрокурора представляють у його вотчині. А тим хто збентежений кумівством з президентом у лавах Генпрокуратури - колишній генпрокурор Святослав Піскун радить не турбуватися.

  Святослав Піскун, народний депутат, ПР: "Ну кум - це ж не родич!"

  Ольга Сніцарчук, Денис Блажієвський, Юрій Усік, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Луганську стартував Міжнародний фестиваль циркових колективів [відео]
  Наступний матеріал
  Міліціонери викручували руки журналістці "5 каналу" [репортаж, відео]
  Теги: