співголова Стратегічної групи радників Іван Міклош фото Укрінформ

При відкритті ринку землі Україна отримуватиме щороку $1,5 млрд інвестицій в економіку – Міклош

  Політик розпочав роботу над новим законом, який має скасувати мораторій на продаж сільгоспземлі

  Сьогодні, 7 листопада, на прес-конференції у Києві співголова Стратегічної групи радників з питань реформ при Кабінеті міністрів Іван Міклош заявив, що при відкритті ринку землі Україна зможе отримувати щороку $1,5 млрд додаткових інвестицій в свою економіку, передає "Укрінформ".

  "За підрахунками Світового банку, при відкритті ринку землі Україна зможе мати десь $1,5 млрд щороку в свою економіку, якщо говорити про додаткові інвестиції. Просто необхідно це зробити, адже відкритий ринок землі – один із найважливіших активів для розвитку України. При цьому, звичайно, необхідно мати правила", – зазначив він.

  Відповідно до слів Міклоша, цього тижня він мав розмову з Володимиром Гройсманом щодо мораторію на сільськогосподарські землі. "Прем'єр пропонує, щоб був закон, який створював би поступові умови для скасування мораторію. Зараз ми створюємо робочу групу, яка запропонує напрацювання для нового закону, аби парламент міг прийняти рішення про скасування цього мораторію", – розповів співголова Стратегічної групи радників.

  Міклош впевнений, що зараз мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення працює проти українських селян: "Для мене важко зрозуміти, чому у вас 7 млн власників нічого не можуть зробити з цією землею. Мораторій працює проти 7 млн фермерів в Україні, проти всієї України, бо потерпає ціла країна".

  Він додав: "Відкритий ринок землі означає відкритий ринок для інвестицій, зростання та розвитку. Люди зможуть використовувати цю землю як заставу у банку, брати кредити, відкривати малий бізнес, об'єднуватись в середнього розміру ферми і розпочати свій бізнес".

  Нагадаємо, 28 жовтня Президент України підписав закон про мораторій на продаж сільгоспземлі до 2018 року.

  Попередній матеріал
  Уколов: Відставка Саакашвілі нічого хорошого для України не несе
  Наступний матеріал
  За рік з Нацполіції звільнили 5,6 тисяч працівників

  Президент підписав закон про мораторій на продаж сільгоспземлі до 2018 року

  До чого призведе подовження мораторію на продаж землі – аналіз

  Політолог: МВФ від нас фактично вимагає зняти мораторій на продаж та купівлю землі, але так впаде все

  Нардеп: Те, що земля не є товаром – це комунізм, але мораторій поки що потрібен