Міхеіл Саакашвілі на "Рандеву" Програма Рандеву / 5 канал

Чи позбавили Михеіла Саакашвілі українського громадянства – оновлюється

Про спростування інформації повідомила прес-секретар Саакашвілі Дарина Чиж

У середу, 26 липня, у ряді ЗМІ з'явилася інформація щодо позбавлення громадянства колишнього голови Одеської ОДА Михеіла Саакашвілі.

У деяких виданнях стверджували, що Саакашвілі втрачає громадянство на основі п.2 ст.19 Закону "Про громадянство", а саме – на підставі неправдивих даних, вказаних в анкеті. У документах, які заповнював колишній голова Одеської ОДА було вказано, що він не перебуває під слідством в Україні чи за її межами, проте відомо, що на території Грузії Саакашвілі було заочно заарештовано. 

Згодом прес-секретар Саакашвілі Дарина Чиж на сторінці у Facebook спростувала інформацію щодо позбавлення Михеіла Саакашвілі українського громадянства.

"Речник Державної міграційної служби щойно по телефону спростував інформацію про позбавлення Михайла Саакашвілі громадянства", – написала прес-секретар.

У свою чергу, на сайті Державної міграційної служби України опубліковане повідомлення, що "Президентом України видано указ про втрату громадянства України"

Державна міграційна служба
Державна міграційна службаdmsu.gov.ua

"Матеріали стосовно Міхеіла Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії.

За Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства", - йдеться у повідомленні.

18:10

Голова прес-служби Державної міграційної служби Сергій Гунько заявив, що він не підтверджує факт позбавлення Михеіла Саакашвілі українського громадянства, про це повідомляє УНІАН.

Зокрема, він сказав, що не надавав таку інформацію ЗМІ "і навряд чи хтось із співробітників ДМСУ її давав також".

У виданні також зазначили, що "У Русі нових сил", який очолює Саакашвілі, неофіційно повідомили УНІАН, що інформація про позбавлення Саакашвілі українського громадянства, за їх даними, не відповідає дійсності.

Нагадаємо, що український паспорт та посаду голови Одеської ОДА Саакашвілі отримав наприкінці травня 2015 року. На початку листопада 2016-го Петро Порошенко підписав указ про його звільнення та позбавив екс-чільника Грузії посади радника Президента.

22:03

Народний депутат, позаштатний радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко підтвердив, що Саакашвілі дійсно позбавлений статусу громадянина України. Прокуратура Грузії передала Україні факти, які Саакашвілі навмисне приховав. Про це він повідомив на сторінці у Facebook.

08:19 27.07.2017

Міхеїл Саакашвілі, якого раніше позбавили українського громадянства, опублікував відеозвернення та заявив, "що буде боротися за українське громадянство". Відео він опублікував на своїй сторінці у YouTube.

11:30

В АПУ прокоментували інформацію про припинення Саакашвілі громадянства. У АП повідомили, що припинення громадянства України екс-президента Грузії, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Михеіла Саакашвілі обумовлено поданій ним недостовірної інформації при оформленні громадянства, пояснили у адміністрації Президента України.

"За поданням Державної міграційної служби, яка надала переконливі факти про подачу недостовірної інформації при оформленні заяви, Комісія з питань громадянства при Президенті України вирішила підтримати клопотання про припинення громадянства України Михеіла Саакашвілі і рекомендувала Президенту прийняти відповідне рішення", - йдеться у відповіді прес-служби АП на відповідний запит "Інтерфакс-Україна".

Згідно з інформацією, на основі цих рекомендацій глава держави і підписав відповідний указ.

Попередній матеріал
ОБСЄ зафіксувала на Донбасі російські похоронні фургони
Наступний матеріал
Саакашвілі: Я буду домагатися законного права повернутися в Україну
Loading...
Питання Саакашвілі стримувало українсько-грузинські відносини – Яременко

Питання Саакашвілі стримувало українсько-грузинські відносини – Яременко

Саакашвілі влаштував скандал у Вилковому – відео

Саакашвілі влаштував скандал у Вилковому – відео

Саакашвілі заявив про створення політичної партії "Рух нових сил"

Саакашвілі заявив про створення політичної партії "Рух нових сил"