5.ua

Мешканці скаржаться на асфальто-бетонний завод у Вінниці [відео]

  На погірше

  У своїх негараздах вони звинувачують місцевий асфальто-бетонний завод. Мовляв, той регулярно викидає у повітря шкідливі речовини, а розташований він упритул до їхніх подвірїв. На підприємстві повідомили, вони вже почали встановлювати очисне обладнання, тож хвилюватися не варто.

  Ганна Бичик із двома маленькими дітьми виходить на вулицю, коли на підприємстві обідня перерва. Тоді завод не димить.

  Ганна Бичик, вінничанка: "Невозможно детей вінести. Лето, солнечная погода, тепло, нужна віходить детям на улицу, свіжим воздухом дішать, а мі сидим в четірёх стенах с закрітіми окнами потому что не возможно, завод работает".

  У своїх негараздах мешканці приватного житлового масиву Можайки звинувачують асфальто-бетонний завод. Кажуть, підприємство викидає у повітря сажу та пил. Це все осідає на городині та шкодить їхньому здоров`ю.

  Учасник мітингу: "В такому попелу, дном летить хлоп`я цього асфальта, запах, у мене пече іжжога, я не можу відкрити ні вікно, ні двері".

  Учасник мітингу: "Вікна закриваю, двері закрваю начинається алергія, чисотка, я уже не говорю за ті продукти, їх уже можна викинути і купувати нові на базарі".

  Учасник мітингу: "Постоянко итдёт віброс отработаніх газов, отработаніх материалов идет в воздух, за сет єтого осидает я не знаю чего, піли, грязной піли, которая осидает кА и на одежде так и на коже".

  Екологи, до яких звернулися мешканці Можайки, встановили: підприємство дійсно шкодить довкіллю.

  Петро Романчишин: нач., відділу екологічного контролю атмосферного повітря ДЕІ у Вінницькій обл.: "Було зафіксоване перевищення дозволене чинним дозволом на викид забруднюючих речовин атмосферного повітря нормативних викидів оксиду вуглецю".

  На заводі про нарікання вінничан знають. Кажуть, підприємству 70 років. Очисне обладнання застаріле, тому не може впоратися з великими потужностями. Водночас, заявляють, на заводі зробили перші кроки з модернізації.

  Тетяна Коваленко , диспетчер Вінницького асфальтобетонного заводу: "Ми замовили очисні фільтри, замовили метал для ремонту труби, яка виходить більше всього від неї пилу і проводимо ремонтні роботи".

  Обіцянкам керівництва заводу містяни не вірять. І заявляють, якщо ситуація не зміниться, заблокують рух вантажівок на підприємство.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Коростені вже 5-й день протестують чорнобильці [відео]
  Наступний матеріал
  Євродепутат наполягає на підписанні асоціації до саміту у Вільнюсі
  Теги: