Мешканці селища Краснодон щозими мерзнуть у власних квартирах [відео]

  Шість тисяч мешканців селища Краснодон на Луганщині щозими мерзнуть у власних квартирах. Селище негазифіковане, а централізоване опалення вимкнули - 10-ть років тому. То ж мешканці багатоповерхівок намагаються грітися електро-обігрівачами - але мережа не витримує! Подробиці у сюжеті Лілії Прокопенко.

  Любов Кубрицька, мешканка селища Краснодон: "Тарелочку вот так переворачиваем, ставим, другую тарелочку вот так держим и греем ребенку кушать, корда света нет. Вот это у нас техника такая".

  Із усіх благ цивілізації у цьому п’ятиповерховому будинку – холодна вода та електроенергія. Утім, і остання часто зникає. У квартирі родини Кубрицьких температура не піднімається вище плюс 13. Тепліше у кімнаті маленького онука. Та й то, коли є світло.

  Любов Кубрицька, мешканка селища Краснодон: "Вот здесь у нас камин включен. Платить-то тоже сколько надо. Здесь мы оставляем на одиничку, потому что здесь дите маленькое. А остальные вечером спать ложимся все отключаем єто же деньги".

  Така ж ситуація у всіх будинках Краснодона. Централізованого опалення немає вже більше ніж 10 років. Тож узимку люди намагаються грітися електрообігрівачами. Утім не завжди встигають: світло у селищі вимикається по кілька разів на день.

  Володимир Полотнюк, Мешканець селища Краснодон: "То є світло, то його немає. І це ми мучаємся не перший рік. Світло для нас це все. Чай-світло, їжа-світло. Грітися, кімнати-світло. У нас немає нічого, от на світлі і живемо".

  Комунальники нарікають: перебої в електромережі - спричиняють самі  ж мешканці. У селищі 17 багатоквартирних будинків. У багатьох оселях встановлено по кілька обігрівачів. І електромережі не витримують такого навантаження.

  Віктор Чорний, Технічний директор Луганської енергетичної компанії: "Тепло важно, но внутридомовые сети и внешние сети были расчитаны тога, корда строился дом. Жителям надо уменшить электропотребление в квартирах, отопление, бытовые приборы. Тога сохранится возможность подачи по этому кабелю".

  Селищний голова каже, єдиний вихід - газифікація Краснодона. Утім, на це потрібно 10 млн. гривень. Кошти намагаються отримати із держбюджету.

  Віктор Черкесов, Краснодонський селищний голова: "Об этом знают, начиная от поселка Краснодон, до города, Луганська, Києва, НАК "Нафтогаза". Результата нет, вы же сами знаете почему нет. Нет финансирования. С апреля мясяца пошли хорошими темпами, мы думали, что у нас газ уже будет".

  А поки до Краснодона дотягнуть газ, комунальники рекомендують мешканцям хіба що заощаджувати електроенергію, щоби зменшити кількість випадків відімкнення світла.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У США не вщухає негода [відео]
  Наступний матеріал
  Європейці масово позбуваються непотрібних речей [відео]
  Теги:
  Loading...