Мертвих дельфінів знайшли на морському березі парку "Кінбурнська коса"

  Мертвих дельфінів знайшли на морському березі парку "Кінбурнська коса". На трьох загиблих ссавців натрапили відпочивальники, ще п`ятьох - виявили працівники заповідника. Більшість тварин мали вогнепальні поранення.

  Із 8-ми знайдених на березі мертвих дельфінів, у семи -виявили вогнепальні поранення. Ще в одного - була вибита щелепа. Працівники парку впевнені: смерть ссавців - справа рук браконьєрів. 

  Дмитро Бородін, інспектор служби держохорони парку "Кінбурнська коса": "Люди решили развлечься, это наше предположение, стрельнуть пару раз, вот что из этого получилось. Будем выносить и делать перезахоронение, чтобы люди не видели".

  Працівники парку кажуть, дельфіни загинули не на території "Кінбурської коси", а в Тендрівській затоці. Її акваторія належить національному парку Білобережжя Святослава, який, попри статус, уже близько 2-х років не пильнують від браконьєрів. 

  Зиновій Петрович,  директор парку "Кінбурнська коса": "По суті от загибель цих дельфінів відбулась в тендеровські затокі. Наша територія закінчується "Кінбурською косою" і кілометр від берега, а весь цей промисел проходить в 20 км, під Тендрою".

  Керівництво заповідника припускає: дельфіни стали випадковою здобиччю браконьєрів. Ссавці заплуталися у сітях, розставлених для вилову риб, і просто не змогли виплутатися.  

  Зиновій Петрович, директор парку "Кінбурнська коса": "Дельфіна важко випутать тому це закінчується,як правило,для нього фатально.Тобто його заколюють або відстрілюють і він таож гине".

  Проте цю версію - не поділяють державні природоохоронці. Вони проводять власне розслідування. Потім - збираються передати зібрані матеріали у природоохорону прокуратуру. 

  Олександр Силецький, Державний інспектор Миколаїврибоохорони: "Следов от сетей нет, не видно, чтобы эти дельфины были где-то в сетях. У них поврежденья в голове. Скорее всего или были учения на Тендре, как раз на эти выходные и могли где-то зацепить стаю дельфинов".

  У п"ятницю на Кінбурнську косу - приїде і спеціальна комісія Міністерства охорони довкілля. 

  Кіра Славіна, Анатолій Онопрієнко, Миколаївщина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Китаї вирувала негода
  Наступний матеріал
  Тимошенко видалили з зали суду. Захисників у суді теж немає [відео]
  Теги: