5.ua

Медики: українці не вміють надавати першу допомогу [відео]

   

  У Європі навички порятунку за надзвичайних обставин має майже 80% людей. В Україні шкільна практика навчати самодопомозі закінчилась із курсом цивільної оборони ще за СРСР. А у вишах лекції із безпеки життєдіяльності – перші, які прогулюють. І даремно – дослідження свідчать: тренінги домедичного порятунку збережуть майже 30 тисяч життів на рік. 

  Медик: «Руки прямые, ноги ставим, чтобы было удобно дыхание делать».

  Ось такі вправи на першій хвилині зупинки серця у вісімдесяти відсотків випадків рятують життя. Киянин Дмитро особисто бачив, як у знайомого стався напад. Тоді зрозумів: курс із надання невідкладної допомоги зайвим не буде.

  Дмитро Таран, учень школи першої допомоги Червоного хреста: «Життя таке, що треба бути готовими до всього. Це дуже важливо – мати навички, щоб можливо врятувати чиєсь життя».

  Підприємство, на якому працює Дмитро, запросило лекторів зі школи першої допомоги Червоного хреста. За дванадцятигодинний курс вони навчають:

  Олександр Романюк, керівник проекту з навчання населення першої меддопомоги: «Проводить сердечно-легочную реанимацию при остановке сердца; проводить непроходимость дыхательных путей, если человек чем-то поперхнулся; как останавливать кровотечения, ожоги, переломы, эпилепсия, укусы змей».

  Євген Гришко, учень школи першої допомоги Червоного хреста: «Тут у нас більше питання, які не потребують медичної підготовки, тому що зробити укол чи ще якісь речі не кожна людина зможе».

  Третину життів можна врятувати, якщо вчасно надати екстрену допомогу, свідчить статистика. Як це робити – 80% європейців знають ще зі школи. В Україні цим питанням опікуються, переважно, громадські діячі.

  Валентина Романюк, голова Товариства Червоного хреста Деснянського району Києва: «В школі викладається медицина, але це елементи медицини, це не перша допомога. Там немає манекенів та елементарних підходів, які є структуровані».

  Якщо кожен десятий українець оволодіє навичками надання першої допомоги – смертність на догоспітальному етапі зменшиться на 20%, прогнозують медики. Наразі більшість українців здатні лише викликати швидку. Як наслідок, 40% постраждалих у ДТП помирають ще до приїзду бригади.

  Анатолій Вершигорода, головний лікар Київської станції швидкої медичної допомоги: «Більшість просто вмикають секундомір і чекають, через скільки хвилин приїде швидка допомога».

  Законопроект, покликаний змінити ситуацію, вже зареєстрований у парламенті. Передовсім, він передбачає зобов’язати вітчизняні підприємства мати не лише аптечку, але й відповідальних за надання першої допомоги працівників. Киянин Дмитро Таран після навчання вирішив: цього замало. Тепер планує спонукати свою компанію ще й до купівлі дефібрилятора.

  Людмила Голоднік та Богдан Кальченко, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  В Україну йде новий штам грипу
  Наступний матеріал
  Пожежа у психоневрологічному інтернаті в Росії – 37 загиблих [відео]
  Теги: