Медвитверезники готові до прийому любителів оковитої в Новорічну ніч

  Поки українці святкують, працівники медвитверезників посилено працюють. У перших числах січня тут очікують збільшення кількості громадян у стані алкогольного сп`яніння. До зустрічі з такими пацієнтами готують додаткові ліжка, медпрепарати та залучають міліціонерів для охорони приміщень.

  Завідувач столичного медвитверезника проводить  обхід щойно прибулих пацієнтів. З ранку швидка привезла лише одного чоловіка. Вчора було 7, як їх тут називають - "кризових".

  Денис Датчук, зав. Київського центру детоксикації : "Человек лежал на улице, люди вызвали скорую и его доставили к нам".

  Витверезники у підпорядкуванні міліції в Україні остаточно ліквідували 10 років тому. Але клієнти таких закладів залишилися. Нині їх відвозять у такі центри детокстикації. Вони є у свіх містах при центральній наркологічній лікарні. Іноді пацієнти приходять до витверезника за власним бажанням.  

  Пацієнт метвитверезника: "Был день рождения у мамы, а ее нет уже 9 лет и поминки прошли, а этот хамут затягивает. Подряд получилось 4 дня".

  Медичні витверезники суттєво відрізняються від своїх попередників. Сюди привозять тільки за викликом рідних або перехожих. Хворим ставлять крапельниці, роблять уколи, дають заспокійливі препарати. Медики кажуть, частіше такі пацієнти відсипаються та йдуть з лікарні. На продовження лікування залежності від алкоголю погоджуються лише одиниці. Киянина Сергія до витверезника вже вчетверте привозить син.  

  Пацієнт з медвитверезника: "Десь з неділю пропянствовал. Дні рожденія починаються, якісь корпорації і через якесь врємя знову можу попасти сюди. тому, що знаю, що тут мене можуть витягнуть".

  За рік через столичний медвитверезник проходить більш як 2-і тисячі пацієнтів. Такі ж показники в  регіонах. У Рівному до післяноворічного ажіотажу також готуються. Зробили ремонт, подбали про безпеку медпрацівників, серед яких більшість жінки. На свята тут чергуватиме додатковий наряд міліції.

  Наталія Михайлюк, зав. приймально-діагностичного відділення Рівненської міської лікарні: "Поставили нам нові залізні двері з віконцем. тому, що до цього часу небезпечно було спочатку відкривати двері, ми не знаємо що вони там роблять. Вони можуть наскочити на медпрацівників, нанести їм насильств".

  Усі послуги у медвитверезнику безкоштовні. Лікарі кажуть - часто замість "дякую" від своїх пацієнтів чують образливі слова. Держава окремо не фінансує центри детоксикації. Гроші забирають у звичайних хворих. 

  Дар`я Безродна, Ігор Пльонкін, Дмитро Большаков."5 канал". 

  Попередній матеріал
  Частина жителів РФ уже зустріли Новий рік
  Наступний матеріал
  Кінний патруль береже ялинки в лісах Дніпропетровщини
  Теги: