5.ua

Медики: в Україні дуже повільно впроваджують малотравматичні хірургічні операції [відео]

  Швидке одужання та зменшення післяопераційних ускладнень – причини, чому хірурги відкриті операції замінюють малотравматичними, тобто без розрізу. Гальмує процес в Україні – брак знань. Поділитися своїми у гості до військового шпиталю запросили московського професора.

  У центрі, в якому працює Едуард Галямов, 98% усіх утручань проводяться малотравматично. Нині за одним операційним столом він об’єднав колег із різних куточків України. Демонструє, як за новітніми стандартами оперувати пацієнта з раком передміхурової залози – найбільш поширеним онкозахворюванням у чоловіків. На череві пацієнта робиться лише декілька отворів, тоді як при звичайній операції знадобилися б великі розрізи, і тривалі тижні реабілітації.

  Едуард Галямов, головний хірург медичного центру управління справами мера та уряду Москви: «Суть операции заключается в том, что мы вводим оптику в предбрюшное пространство, инструменты, удаляем предстательную железу. В урологии это считается одной из самых топовых операций».

  Операція виконується, наче під мікроскопом. Адже на моніторі внутрішній орган можна збільшувати у 40 разів.

  Валерій Стеценко, старший ординатор урологічного відділення: «Более видна детализация анатомических элементов, так как это всё увеличивается в десятки раз. И происходит не такая кровопотеря».

  Уже на другий день пацієнт підводиться. І менш як за тиждень - їде додому.

  Володимир Попко, пацієнт Головного військово-медичного клінічного центру: «Мене завезли на дачу. Я картоплю прополов. Усе прополов, навіть косив траву».

  Улітку пенсіонерові зробили операцію на прямій кишці. Нині він у шпиталі на профілактичному лікуванні. На відкриту операцію у своєму віці чоловік не наважився.

  Раїса Попко, дружина: «Я понимаю – в 60, даже в 70 лет такую операцию, но в 77 лет – это действительно чудо медицины».

  Робити малотравматичні операції у шпиталі розпочали рік тому. Для широкої практики бракує фахівців. 

  Анатолій Казмірчук, начальник Головного військово-медичного клінічного центру: «Два-три таких фахівці в нашому центрі існує. Вони проходили відповідне навчання як у відомих спеціалістів на Україні, так і за кордоном».

  Лише кожну двадцяту операцію в Україні роблять без розрізу. Показних європейських клінік – 85%. Така прірва утворилася через відсутність лапароскопічних тренажерів та симуляторів, необхідних для навчання медиків. Обладнання вартістю півмільйона доларів наразі по кишені хіба що благодійникам та приватним установам.

  Людмила Голоднік та Леонід Коваленко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Регіонали бояться парламентських журналістів і хочуть відгородитись [відео]
  Наступний матеріал
  У столиці стартували дні Львова [відео]
  Теги: