5.ua

Регіонали бояться парламентських журналістів і хочуть відгородитись [відео]

  Дивитися на депутатів крізь скляну чи пластикову стіну – такі умови для журналістів вигадали ті, котрі знизу сидять. Аби ніхто і ніщо не падало на них.

   Регіоналку-артистку Таїсію Повалій не сильно бентежить приціл телекамери, а от її колега по фракції Олександр Стоян раптом розхвилювався – депутата може придавати.

  Олександр Стоян, народний депутат, ПР: «Подивіться сюди на гору – над нами висять великі фотоапарати, недавно упала насадка – чуть не поранила мого колегу Вечірка... Я прошу захистити депутатів. Ми вимагаємо поставити екрани!»

  Геннадій Москаль, народний депутат, «Батьківщина»: «Він шо, з палати номер 6 вийшов?»

  У згаданого Стояном депутата Вечірка – жодних претензій немає.

  Володимир Вечірко, народний депутат, ПР: «У меня претензий нет, но бывает... Отакое от – ну куда...»

  Але спікер миттю підхоплює нарікання на фотокорів.

  Володимир Рибак, спікер ВРУ: «Он, молода людина фотографує. Вчора він ледь не випав з балкону».

  Молода людина – фотокореспондент Максим – каже: спікер дещо перебільшує – вниз він не перехилявся, а технікою надто дорожить, аби розкидатися нею в депутатів.

  Максим Кудимець, видання «Інсайдер»: «Нереально взагалі... Вона дорого коштує і я буду довго працювати на роботодавця, щоб її відробити, тому кожен фотограф дивиться за технікою».

  Фотограф упевнений – бояться депутати зовсім не фізичних ушкоджень.

  Максим Кудимець, видання «Інсайдер»: «Правди бояться! Бояться, що вони на робочому місці займаються дечим іншим, бояться, що побачать кнопкодавство».

  Геннадій Москаль, народний депутат, «Батьківщина»: «Ну не гортай з голими жінкам газети, чи не посилай любовніцам СМС-ки – і не попадеш в неприємну історію. Ну і носу не колупайся!»

  Або роби і не переймайся – це все піар, вважає позафракційний Волков, який відсидів не в одному скликанні.

  Олександр Волков, народний депутат, позафракційний: «Це не має ніякого значення, рідненька, та знімай мене як хош – хоть з годинником, хоть без!»

  Але лідер регіоналів на відгородженні від ложі преси продовжує наполягати. Адже фотокамерам найпростіше дотягнутися до регіоналів і комуністів, які ці місця – собі самі відстояли.

   

  Олександр Єфремов, народний депутат, ПР: «Я не хотел бы, чтобы кто-нибудь из вас попал бы под криминальную ответственность».

  Сергій Сас, народний депутат, «Батьківщина»: «Я не думаю, що потрібен такий рівень перестрахування – за 20 з лишнім років потреби в такому не виникало!»

  Олександр Єфремов, народний депутат, ПР: «Да, но за 23 рокы не было такого, чтоб депутат свисал на половину корпуса в сессионный зал с фотоаппаратом, который весит – на всякий случай, сколько он у вас весит?»

  Скільки б не важило – каже фотограф «Дзеркала тижня» з багатолітнім стажем: те, чого раптом злякалися регіонали – ніколи тут не траплялося. Натомість, може трапитися таке, що з сіткою чи скляною стіною фотографу в раді робити буде нічого.

  Василь Артюшенко, фотограф, "Дзеркало тижня": «Це ненормально – я пам’ятаю ті часи, коли мав доступ вниз, у зал... Нє, то нереально, це все-одно, як нас возять у прес-тури на зону: туди не можна, там клітка, там решітка, там знову не можна...»

  Після того, як за депутатів взявся рух «Чесно» і кнопкодавити стало соромно, за ними ще й пильно стежать з балконів – і свої наглядачі, і наглядачі конкурентів. Не всяке рішення вдається проголосувати, як-от цього дня – провалили призначення судді, після того як виявили факт голосування за колегу.

  Проблем не виникає лишень із законопроектами, які завбачливо погодили. Цього дня – це євроінтеграційні закони. Після суперечок, дебатів і правок – ухвалюють закон про виконання судових рішень, а також про митний тариф, попередньо вилучивши норму про збільшення мита на «памперси».

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  Стаховський не пройшов у наступне коло «St. Petersburg Open»
  Наступний матеріал
  Медики: в Україні дуже повільно впроваджують малотравматичні хірургічні операції [відео]
  Теги: