Медики пропонують звичайну сіль повністю замінити на йодовану [відео]

  Рівень розумового розвитку та здоров`я українців напряму залежить від того, якою сіллю приправити страву, упевнені медики. І пропонують - звичайну - замінити йодованою.

  Юлія Фінгарет, 5 канал: "Не зраділи ідеї про обов"язкове йодування солі - домогосподарки, адже звичайна для них - невід`ємний інгридієнт для консервування".

  Огірки, помідори, салати - усе зі звичайною кам`яною сіллю. Робити те саме з йодованою - господиня Світлана не ризикне:

  Право на вибір господиням залишать, заспокоює ініціатор солоної революції - уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко. Він більше здоров`ям молодого покоління переймається.

  Підтвердили це і медики. Щороку йододефіцит виявляють у майже 2 мільйонів людей. Чверть із них - малеча. Низький IQ, фізичну слабкість і хворобливість пояснюють саме браком йоду в організмі. Вживати йодовану сіль привчили вже усіх європейців, окрім українців і росіян.

  Не їдять - через необізнаність, пояснюють виробники. В Україні йодовану сіль  виготовляють 5 заводів, однак майже всю - експортують.

  За останні 10 років у Верховній Раді розглядали кілька законопроектів про йодування солі. Однак депутати  - голосують проти. Черговий проект закону готується у парламенті і зараз. На меті - популяризувати йодовану спецію для українців, а ще - зобов`язати підприємців її продавати.

  Проект закону ще в розробці, утім вже з підтримкою Всесвітньої організації охорони здоров`я. "Так" чи "ні" - скаже депутатський корпус,  або ж питання розв`яже Уряд. Однак чим солити страву - вирішуватиме лише той, хто її готує.

  Юлія Фінгарет, Юлія Божко, Микола Лебедєв та  Євген Гончаренко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Масштабний теракт під час різдвяного богослужіння у Нігерії
  Наступний матеріал
  Щорічне різдвяне послання виголосив Папа Римський у Ватикані [відео]
  Теги: